Wpis z mikrobloga

@VanBruggen:

Jeśli PiS przejmie znowu prezydenta, to zaszyją się na dobre i możecie zapomnieć o zwiększaniu swoich wpływów m.in. przez Konfederację. Nikomu na to nie pozwolą.


Jakie zabetonują? Za dwa lata kolejne wybory i wtedy Polacy wybiorą przy urnie.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@VanBruggen: ale ty kumasz, że nikogo tym pieprzeniem nie przekonasz. Napisałem afery w jakich braku udział obie partie, dla mnie wybory się skończyły jak chcą obrzucać się gównem niech to robią ale bez mojej obecności. Mówisz Trzaskowski. On o Warszawę nie potrafił zadbać... gigantyczne szambo mu wywaliło do Wisły. Tego nie potrafił przypilnować a przypilnuje PiS żeby głupot nie robiło? Zresztą PiS ma taką przewagę, że nawet Trzaskowski tego nie
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@JanuszMirekAndrzej: wreszcie normalny człowiek. Nie damy się zmanipulować i napuścić jak pieski albo na jedną stronę albo na drugą, każdy z nas ma swojego kandydata. Dla nas jest koniec wyborów. Jeśli będzie remis w drugiej turze to proponuję honorowy turniej na rewolwery najlepiej kandydaci i elektorat jednej i drugiej strony.
  • Odpowiedz
@KobyleCaco: Nie głosowałem w 1 turze ani na pis ani na po, bo obie są #!$%@? warte, rozchodzi się tu o drugą turę, która wygrana przez długopisa pozwoli pisowcom trzymać wszystkich w kraju za morde co już nie bedzie fajne po tym co zobaczyliśmy przed wyborami, a Ty mi mówisz, że #!$%@? wyborów i zostawienie decyzji starym prlowcom i innym patusom z gównowykształceniem będzie lepsze niż taktyczny głos na to,
  • Odpowiedz
Zważcie przede wszystkim na to, że PO w przeciwieństwie do PiSu, nie próbowała zabetonować swojej władzy za wszelką cenę.

@VanBruggen: PO nie miała samodzielnej większość w sejmie. Nie mieli narzędzi by zabetonować scenę ale swoje wpływy powoli i po cichu wciskali gdzie mogli, nie na taką skalę oczywiście jak pis. Sądy, trybunał i prezydent nie działały jak trzeba już za poprzednich rządzących.
Oczywistym dla mnie jest dlaczego Trzaskowski jest mniejszym
  • Odpowiedz
@VanBruggen: osobiście mnie nie obchodzi co sobie wybiorą, bo po studiach znikam z tego państwa z dykty, ale mam mocne śmianko jak ktoś chce coś zmienić i myśli, że #!$%@? wyborów to jest jedyne słuszne rozwiązanie, niech wszystko pis trzyma za morde to jak jarek z nas zrobi drugie węgry to dopiero niektórzy zrozumieją swój kretynizm XDD
  • Odpowiedz
@Kwazariusz: były. Spójrz na dług publiczny, stopę bezrobocia czy dzień wolności gospodarczej. Najwyższe zadłużenie jako % PKB mieliśmy za Platformy. Bezrobocie też było sporo wyższe, a dzień wolności gospodarczej najwcześniej w historii Polski wypadał w 2018 roku, za rządów PiS. To wszystko powyżej to liczby=fakty.
  • Odpowiedz
@mixererek:

Wystarczy nie głosować na ludzi z establishmentu.


Właśnie jak wygra Duda, to jest niemała szansa, że już nie będzie sprawiedliwych wyborów. Wtedy Twój głos na ludzi spoza establishmentu może być #!$%@? warty, bo np. Sąd Najwyższy bezkarnie unieważni wybory, jak nie będą na korzyść PiSu XD Albo zwyczajnie przepchną ustawy, które umożliwią im fałszowanie. Masa możliwości.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mjkkl: jak wiem, że jeden i drugi jest beznadziejny i jeden i drugi zrobi świństwo to po co mam głosować? Żeby pocieszyć elektorat jednego albo drugiego czy żeby TVP mogło walnąć duży pasek jak wielka była frekwencja? Nie widzę żadnej korzyści. Wybory już są przegrane.
  • Odpowiedz
@VanBruggen: 70% wyborców wybrało za mnie dwóch (wg mnie) najgorszych kandydatów na stanowisko prezydenta, a teraz to samo środowisko chce na mnie wywrzeć presje i nałożyć na nas odpowiedzialność za WASZ wybór. Czy Ty jesteś poważny? To wyborcy Trzaska dali wygraną Dudzie wybierając kandydata z tak dużym elektoratem negatywnym do walki w 2 turze. Gdyby zagłosowali na Hołownie(nie mój kandydat ale nie mam do niego zbytnich zarzutów) to w drugiej
  • Odpowiedz
@provotor: To nie chodzi o to, że masz pocieszać czyjś elektorat tylko pomyśleć strategicznie co się może stać w perspektywie zwycięstwa jednego i drugiego kandydata. Większość ludzi w tym kraju sobie chyba głowy z dupami pozamieniało pisząc takie wysrywy, że wybory są przegrane. To, że od razu nie doprowadzi się do tego, że władze przejmie ktoś z poza popisu to nie znaczy, że pozwolenie pisowi kontynuować swoje panowanie jest lepszym
  • Odpowiedz
chcieli sprzedc hmmm LOT ale nie wyszło i pis go uratował.

W jaki konkretnie sposób PiS uratował LOT? Bo PO np. go zdotowało po lataniu do Brukseli żeby KE na to pozwoliła i kupiło dreamlinery które się stały bardzo popularne, po tym właśnie LOT wstał.
Czekam na konkrety co PiS zrobił.

gas z rosji na 15 lat po najwyzszej cenie na swiecie

Za to odpowiada m.in. minister Jasiński z PiS'u. Pawlak ceny gazu obniżył, choć trzeba przyznać, że negocjacje prowadził niestarannie i mógł wywalczyć jeszcze więcej. Poza tym PGNiG w 2014 roku czyli za PO pozwało gazprom który to pozew niedawno wygrali.
  • Odpowiedz
@YodaMonster:

Oczywiście, że nie są jedyną alternatywą. Moją na pewno nie.

Chodzi teraz wyłącznie o to, żeby jedna ze stron nie uzyskała pełni władzy, bo wtedy możesz zdecydowanie zapomnieć o uzyskaniu w 2023 w Sejmie istotnych wpływów przez jakąś świeżą siłę.

Jeśli wygra Trzaskowski, to ta możliwość pozostanie otwarta, bo będzie musiała istnieć też dla KO, a jeśli dla nich, to również dla wszystkich innych ugrupowań.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mjkkl: wytykacie nam, że nie głosowaliśmy perspektywistycznie, strategicznie? @bednar_WSRH idealnie to ujął przeczytaj to co napisał. Część z was już w pierwszej turze zagłosowało na antydude a druga część na antytrzaska zamiast zagłosować zgodnie z przekonaniami i się budzicie w drugiej turze prosząc nas żebyśmy zrobili to samo, że tak niekulturalnie powiem spadajcie na drzewo. Szukajcie jeleni gdzie indziej.

Ps. a może ja chcę żeby przynajmniej jedno z tych
  • Odpowiedz