Wpis z mikrobloga

siemka mirunki, czy udało Wam się może skonfigurować GPU passthrough używając virtio? Borykałem się z tym jakiś czas temu na ubuntu i zarzuciłem pomysł. Dziś pomyślałem, że Was podpytam. Problem polegał z grubsza na tym, że virtio nie potrafiło wywłaszczyć sobie GPU podczas bootowania i system startował i używał GPU jak gdyby nigdy nic :/

Niby CPU(i7 6600k) wspiera VT-d, nie mogę znaleźć informacji o wsparciu mobo dla iommu(gigabyte gaming z170-k3 rev1.0), ale z poziomu dmesga i logów wygląda jakby wsparcie było i mimo to nie idzie. Wiem, że w tym momencie to jak wróżenie z fusów, ale musiałbym dyski przepinać, żeby jakimiś logami sypnąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#it #linux #pcmasterrace
  • 7
Problem polegał z grubsza na tym, że virtio nie potrafiło wywłaszczyć sobie GPU podczas bootowania i system startował i używał GPU jak gdyby nigdy nic :/


@Garet_: ale dedykowanego gpu, GVT-g? czy jakiego. U mnie na i5-8250 gvt-g przechodziło.

Jak próbujesz GPU passthrought zrobić?
@Garet_: Mi się udało na laptopie. Oczywiście z góry zaznaczam, że może się nie dać i chooy

Czy w grub masz jakiś tam wpis vfio.ids= [Coś podobnego, nie mówię, że tak wygląda]

? Wtedy system nie dostaje karty, tylko vfio
@Kryspin013: tak, u mnie akurat dedykowane GPU. Kurczę, bazowałem na tutku typa - pomyliłem technologie - vfio. Niestety, nie umiem Ci więcej powiedzieć

@fervi: tak, na bank robiłem takie wpisy w GRUBie i nic nie dało :/

@malposzczur_z_sumatry: tych przełączników konkretnie w /proc/cmdline nie pamiętam - nie jest to specyficzne dla archa? Natomiast samych przełączników używałem i to jeszcze w innym miejscu poza configiem GRUBa i pamiętam, że z
@Garet_: co do /proc/cmdline to jest to samo co w powinno być w Grubie, ale się upewniam bo czasem update-grub braknie. ;) I co do ubuntu i archa ( ͡° ͜ʖ ͡°) to chodzi tylko o nowsze wersje kernela, konfiguracja jest identyczna, a z passthrough na starszych kernelach różnie bywa, na nowych też ale łatwiej namierzyć.