Wpis z mikrobloga

@Neaopoliti nikt nie mógł powiedzieć głośno bo byłby w tym kraju skreślony. Natomiast Bosak niejednokrotnie wspominał,że to temat to większej analizy i trzeba to zmienić, bo w obecnej formie prowadzi do upadku budżetu.
To, że bardziej kojarzysz mam talent niż choćby "Tygodnik Powszechny" nie znaczy, że inni wyborcy też.


@serio_serio: W życiu nie obejrzałem całego odcinka "Mam talent!", ale bądźmy poważni - TP ma nakład rzędu 55 tysięcy egzemplarzy, "Mam talent" oglądalność od 2,4 do 5,4 mln w zależności od sezonu. Ciekawe z czego kojarzy go przeciętny wyborca... ( ͡º ͜ʖ͡º)
bo nikt z kandydatów nie popierał likwidacji 500+ czy zmniejszenia ZUS


@Neaopoliti:

czyli uwazasz, ze panstwo nie powinno dotrzymywac swoich obietnic? Tak jak osoby, ktore kilka lat temu uzyskaly uprawnienia na jazde skuterem przez sam fakt uzyskania niepodleglosci, dalej moga sie poruszac bez zadnych uprawnien, tak wiele innych rzeczy musi byc stabilne.

Zmniejszenie ZUS? I tak panstwo doklada do wyplacanych swiadczen, wiec dlaczego uwazasz, ze znajda sie pieniadze na zwiekszenie tych
@sylwek2k: Wydaje mi się, że odnośnie 500+ to jesteś w błędzie. Samo posiadanie dziecka to trochę więcej niż 500 zł na miesiąc. Pozostaje kwestia mieszkaniowa (no osobny pokój), kwestia opieki (złobki a potem przedszkola). Organizacja swoejgo życia i partnerki na nowo. Samo 500 to powiedziałbym kropla w morzu potrzeb. I jeśli kogoś przekonało 500+ do posiadania dzieci to byłbym bardzo zdziwiony. Poza tym mam wrażenie, że na 500+ w obecnym kształcie
Wydaje mi się, że odnośnie 500+ to jesteś w błędzie.


@Gryllen:

nie, wbrew pozorom to ty w nim jestes.

Samo posiadanie dziecka to trochę więcej niż 500 zł na miesiąc.


@Gryllen:

zgadza sie

Samo 500 to powiedziałbym kropla w morzu potrzeb. I jeśli kogoś przekonało 500+ do posiadania dzieci to byłbym bardzo zdziwiony.


@Gryllen:

Nie ma znaczenia, czy przekonalo, czy nie, jest to swiadczenie, ktore im sie nalezy (wg
@sylwek2k: Nie spodziewałem się takiej odpowiedzi. Niemniej muszę się przyznać do niewiedzy i nieprzygotowania. Waliłem na ślepo ogólnikami. Dziękuję Ci za otwarcie oczu. Nie policzyłem sobie ile trzeba zarabiać żeby móc odliczyć 3x500+ w przypadku trójki dzieci i dlatego chciałbym zwrócić Ci honor. Coż człowiek uczy się całe życie. Dzięki.