Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Nawiązując do wyników #wybory wszyscy śmieją się z Polski Wschodniej czytaj Polski B. Słowem wstępu pochodzę z powiatu na #podkarpackie gdzie na #pad głosowało ponad 60% wyborców (jest i gmina z ponad 80% poparciem). Osobiście mieszkam w #warszawa, a sam z przerażeniem patrzę co wyprawia #pis lecz ja tych ludzi po prostu rozumiem, w przeciwieństwie do #ko Dlaczego #duda ma w Polsce wschodniej takie poparcie?

Przez 8 lat rządów PO - PSL rzeczywiście te regiony zostały zapomniane. Mało tego - w moim powiecie przez 8 lat nie było wizyty żadnego ważnego polityka. Skupiano się na zachodzie Polski gdzie w szybkim tempie budowano drogi co przyciągało niemieckie firmy. Jednocześnie na wschodzie skupiono się na dokształcaniu ludzi i rewitalizacjach parków, skwerków i budowie kanalizacji (oczywiście to takie uproszczenie). Jednak nie podjęto działań aby przyciągnąć w te regiony firmy. Przedwczoraj rozmawiałem ze znajomym który pracuje w odlewni aluminium na 3 zmiany. W ubiegłym miesiącu dostał wypłatę 1600 zł. Powiecie aby zmienił pracę? Nic z tego, jest kilka zakładów w których pensje są na tym samym poziomie. Powiecie aby się dokształcił? Nic z tego. Lepsze stanowiska są dawno poobsadzane przez znajomych (nawet dużych firmach). Takim ludziom nie jest potrzebny trójpodział władzy, społeczeństwo obywatelskie czy inne tego typu historie. Takiemu człowiekowi należy zapewnić warunki aby mógł pracować i zarabiać nie dużo, lecz godnie. Aby wizyta u stomatologa nie wiązała się z problemem poszukiwania pieniędzy u znajomych.

A dlaczego ponad 60% zbiera PiS? Większość młodych wyjeżdża do dużych miast lub za granicę. Mało kto ma odwagę wrócić, bo i po co?

Niestety, ale Koalicja zwrócona jest do wielkomiejskiego elektoratu który problemu bezrobocia nawet bardzo nie zna. A elektorat wielkomiejski gardzi słabszymi nazywając ich głupszymi. Rzeczywiście ten elektorat jest słabiej wyedukowany, biedniejszy etc. lecz #pis dał im choć odrobinę godności. Dlatego ma poparcie.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ef9af4415d9fcf7250efca0
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: marcel_pijak
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt

[==......................................] 4% (10zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 32
  • Odpowiedz
Jednak nie podjęto działań aby przyciągnąć w te regiony firmy.


@AnonimoweMirkoWyznania: ogólnie rzecz biorąc jest to nieprawda

In 2011, the Polish economy saw an increase of 67% in foreign investment, whilst the European average saw only a 17% increase. From 2009 to 2012 the programme had contributed to the realisation of 21 investment projects with the creation of 3,500 jobs in the macroregion. As a result of the continuing programme, over
  • Odpowiedz
A elektorat wielkomiejski gardzi słabszymi nazywając ich głupszymi. Rzeczywiście ten elektorat jest słabiej wyedukowany, biedniejszy etc. lecz #pis dał im choć odrobinę godności. Dlatego ma poparcie.


@AnonimoweMirkoWyznania: I tak naprawdę, mam wrażenie że wcale nie tak trudno by było odbić PiSowi z 10% poparcia. Wystarczyłoby zmienić język, trochę pogadać z tymi ludźmi, wysłuchać ich bez napinki i bez poczucia wyższości. To dotyczy zarówno polityków, jak i wyborców innych opcji politycznych. Ale
  • Odpowiedz
@jakiezycietakiarab: ja jestem przeciwny pis, bo mi szkodzi, ale rozumiem tych ludzi nieco. Jesli nie masz opcji przeniesienia sie do innego miasta to mozesz byc skazany na biede, chocbys byl specjalista zapraszanym na konferencje za granica. Czasem to sprowadza sie do takiego rozumowania:
Mam 2k netto i nikogo nie obchodzi to, ze jestem doktorem, a prywaciarz to dziad bez wyksztalcenia, ktory odziedziczyl firme. Glosowalem na po, nie pomogli mi. Zaglosowalem na
  • Odpowiedz
@AlwaysAbroad jednocześnie nie rozumieją, że PiS w ma w nich #!$%@? i daje im hajs tylko dlatego, że wie, że w ten sposób kupi ich głosy. Oni to robią dla tylko i wyłącznie własnego politycznego zysku, kosztem #!$%@? kraju. To jakby ktoś ci splunął w ryj a ty się cieszył że deszcz pada
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: a nie uważasz, że różnica w przekroju inwestycji między zachodnią i wschodnią Polską wynikała wtedy ze zróżnicowania w rozwoju? Ja również wywodzę się z gminy w "Polsce B", gdzie przez lata inwestowano w kanalizację, wodociągi i poprawę dróg (nowe trasy szybkiego ruchu są dopiero budowane). Ale jak zachęcić wielkie zakłady, skoro ludzie mieli brak dostępu do podstawowych potrzeb, a infrastruktura drogowa nie nadawała się by ściągać inwestorów? Poza tym gros
  • Odpowiedz
OP: @Doomer: Problem w tym, że inwestycje drogowe dopiero ruszyły. Nawet słynna Via Carpatia za PO praktycznie była zablokowana. Powstała za to ESW która do tej pory nie działa :) Tym ludziom wszystko jedno czy dostaną wyższą pensję czy socjal. Przynajmniej nie będą się zastanawiać za co buty kupić.

@jakiezycietakiarab: Nie głosowałem na pis i nigdy ich nie chwaliłem. Aczkolwiek za ich czasów przynajmniej w moim regionie coś drgnęło.
  • Odpowiedz
OP: @tnai-wed: i to był błąd. Najpierw powinny powstać trasy szybkiego ruchu, a później inwestycje lokalne. Z prostej przyczyny - duża część funduszy na drogi lokalne i kanalizację to środki własne których gminy nie miały bo nie było podatników. Więc inwestycje się ślimaczyły, a środki próbowano wyszarpać w Warszawie co ludzi irytowało. Dla montowni potrzebna jest podstawowa infrastruktura tj. przyłącza które naprawdę można szybko ogarnąć nawet w wiosce (zawodowo zajmuje
  • Odpowiedz
Czyli w ramach kampanii 3 letniej powstało 3500 miejsc pracy w regionie o najniższym PKB na mieszkańca w UE nazywasz sukcesem?


@AnonimoweMirkoWyznania: nigdzie nie nazwałem tego sukcesem. odpowiadam na zarzut, że nie zostało zrobione nic. bo coś zrobiono, a przynajmniej więcej niż obecna władza. jednak wygrywa PiS, który rozdaje pieniądze - no to sam widzisz, że tu nie chodzi o postęp, rozwój i inwestycje.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: tylko, że drogi szybkiego ruchu stanowią kręgosłup siatki. Do tego równie istotne są węzły i dojazdy do nich, a tutaj już tak kolorowo sytuacja się nie przedstawiała. Wiele z takich inwestycji było wielokroć skopanych przez lokalne kłótnie, protesty i temu podobne przeszkadzajki. Przyznam, że poprzednia ekipa zainteresowała się wschodem głównie pod koniec drugiej kadencji (środki w ramach PBDK i przetargi na S19), ale już koledzy wyżej wykazali, że region ten
  • Odpowiedz
UkrytyEsteta: Fajnie, ale powiedz co PiS zrobił dla tych regionów poza rzuceniem 500+, 13 emerytury. Odpowiedź jest oczywista NIC, ale zrobił jedną najwazniejszą rzecz - dał im poczucie przywrócenia godności, tylko tyle i aż tyle. To jest to samo co w rosyjskiej prowincji, nieważne iz wcinaja szczaw z mirabelkami ważne, że mateczka Rossija liczy się w świecie, wazne car Putin pogrozil UE i USA oraz trzyma nas przed zachodnią zgnilizną.

Jak
  • Odpowiedz
OP: @tnai-wed: Pomysł S19 to idea opracowana jeszcze przez LK. Za czasów PO te plany zatrzymano a skupiono się np. na stadionach na Euro 2020. Nawet Owszem, zgodzę się mentalność jest specyficzna. Jednak sam doświadczyłem tego co znaczy beznadziejność sytuacji tamtego regionu, przez co po prostu wyjechałem bo miałem taką możliwość. Chętnie bym tam wrócił gdybym miał możliwość znalezienia pracy za średnią krajową (chociaż obecnie mam 2x tyle).
Najlepszym przykładem
  • Odpowiedz