Wpis z mikrobloga

Jako wyborca Konfederacji w drugiej turze głosować będę na czaskowskiego. A dlaczego?
Żeby nie dać władzy absolutnej na kolejne lata tfu pisowcom.

Żeby jakikolwiek projekt Trzaskowskiego przeszedł będzie musiał zostać przegłosowany przez Sejm pisowców i vice versa.
A może to doprowadzi do dymisji rządu jak głąby się sparaliżują.

Tak czy siak, lepsze to niz bezwzględne rządy PISu.

  • 33
@Kruszyn99: Mam podobne podejście, pierwsza tura Bosak, druga Trzaskowski. Chcąc utrzymać rząd PiS będzie musiał dogadać się z Trzaskowskim, co przełoży się na jakość ustaw, jednak co bardziej prawdopodobne będzie wciąż wojna między partiami i być może wyborcy zauważą, że jest alternatywa dla POPiSu. Zarówno PO, jak i PiS pokazały, że cała władza w jednych rękach do niczego dobrego nie prowadzi, bo prędzej czy później zaczyna się zawłaszczanie wszystkiego w celu
@Kruszyn99: jako wyborca Bosaka w 1. turze robię dokładnie to samo. Mało tego, na Bosaka też głosowałem bez większego entuzjazmu. Jak wielu wyborców Konfederacji jestem zwolennikiem liberalizacji gospodarki (czyli popieram w dużym stopniu frakcję "Wolność", natomiast z narodowcami mi nie po drodze, a szurni od Brauna nie toleruję w ogóle). W kwestiach światopoglądowych raczej nie zgadzam się z konfą, jednak są one dla mnie mało istotne.
@Kruszyn99 Konfederaci tak się plują że nie zagłosują na Rafała a prawda jest taka że gdyby to zrobili i Czaskoski by wygrał to PiS bez prezydenta i Senatu nic nie zrobi więc jedynym wyjściem byłoby wcześniejsze rozpisanie wyborów. A konfederacja ma wtedy szansę na wprowadzenie większej ilości posłów i stanie się nawet 3 siłą polityczną w kraju. Ale twardogłowe kuce mają gówno w mózgu i wolą Dudę XD
@Kruszyn99: Przed pierwszą turą pisałeś że będziesz głosować na Zółtka, a nie na Boska. Dlaczego więc uważasz że jesteś konfederatem ? Przecież twój szpagat intelektualny nie ma sensu.