Wpis z mikrobloga

Pomijając partie z jakiej jest Trzaskowski to jako człowiek zupełnie nie wpisuje się w obraz przeciętnego polaka. Zbyt wykształcony, z dobrymi manieram, z rodziny inteligenckiej, ze znakomitą znajomość języków obcych. Trzaskowski jest zbyt abstrakcyjny dla większości społeczeństwa i zarazem tak daleki. Wolą mieć na prezydenta człowieka, który przypomina im szwagra, sąsiada, z którym można się napić wódki. Jest to bardzo smutne.

Pomijając partie za którą stoi i wszystkie spory polityczne.

Taki kraj jak Polska nie zasługuje na człowieka jakim jest Rafał Trzaskowski i nie zapowiada się, żeby to przez najbliższe 5, 10 lat się zmieniło.

#wybory #polityka #trzaskowski #duda #wyboryprezydenckie2020
  • 24
@ale-fruwa-kosmonauta: dokładnie, pomijając poglądy i partie, prezydent to głownie postać reprezentatywna. Wiadomo że Duda dużo lepiej pod tym względem wyglądał na tle Komorowskiego, ale Trzaskowski miażdży wszystkich. Mam wrażenie że dużo osób przecenia rolę prezydenta w tym kraju i dla nich wygrana Trzaskowskiego to od razu powrót PO w dniu objęciu przez niego stanowiska prezydenta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Magnolia-Fan:

Nikt się tutaj nie wywyższa, to jest moja opinia i możesz się z tym oczywiście nie zgadzać.

Starsze osoby z moich stron, dziadkowie, ich sąsiedzi i znajomi na pytanie co myslą o Trzaskowskim się wściekają. Mówią, że nie wygra wyborów, bo nie wierzy w Boga. Chce wprowadzić LGBT i zniszczyć polską rodzinę, że powinien po polsku mówić, a nie w innych językach. W swoim środowisku nie widzą ludzi pokroju Trzaskowskiego,
Dobra, to mnie zdiagnozuj. Pochodzę z dużego miasta, rodzice z wyższym, studiuję i zamierzam w drugiej z bólem serca oddać głos na Dudę. Świat jest bardziej skomplikowany niż ci się zdaje.


@Ignacy_Patzer: nie da się postawić diagnozy. Jeżeli przez 5 lat rządów PiS nie doszedłeś do wniosku, ze to autokraci zdolni absolutnie do wszystkiego i rozkradający państwo jak nikt wcześniej, to raczej nie ma już ratunku. Jeżeli jesteś osobą wykształconą, pochodzisz
@camelinthejungle: Ale ja wiem, że dążą do autokracji i rozkradają, nie mam co do tego wątpliwości. Wiem jednak, że zwycięstwo opozycji przyczyni się do o wiele szybszej liberalizacji i laicyzacji społeczeństwa. Nie chcę żyć w państwie, w którym ludzie będą trafiać do więzień za "mowę nienawiści", a ulicę przejmie skrajna lewica. Nie chcę żyć w świecie, który będzie zaprzeczał wszystkiemu, w co wierzę, w pewnej "nierzeczywistości". Z dwojga złego wolę już
Nie chcę żyć w państwie, w którym ludzie będą trafiać do więzień za "mowę nienawiści", a ulicę przejmie skrajna lewica.


@Ignacy_Patzer: Mireczku, a gdzie tak jest? (Poza turbokonserwatywnymi konfabulacjami w polskich niszowych gazetkach)

Nie chcę żyć w świecie, który będzie zaprzeczał wszystkiemu, w co wierzę,


Ale dlaczego łączysz to, w co wierzysz, z tym, jak działa państwo i jak chcą żyć inni? Przecież w Niemczech, UK, Belgii, liberalnych stanach USA jest
@camelinthejungle:

Mireczku, a gdzie tak jest? (Poza turbokonserwatywnymi konfabulacjami w polskich niszowych gazetkach)


IMO w Polsce ciągle na porządku dziennym są rzeczy, które na zachodzie stykają się z fizyczną agresją. Na przykład działalność organizacji pro-life.

Ale dlaczego łączysz to, w co wierzysz, z tym, jak działa państwo i jak chcą żyć inni? Przecież w Niemczech, UK, Belgii, liberalnych stanach USA jest od groma religijnych dewotów i żyją sobie, jak chcą. Twój