Wpis z mikrobloga

Moim zdaniem skoro jest minimalny wiek głosowania (18) to i powinien być maksymalny np 60-70 ( ͠° °)
Skoro młodzi nie mogą głosować bo maja g---o pojecie to czemu w przypadku tetryków ktorzy nie potrafia wysłać sms ta zasada już nie obowiązuje?
#wybory
  • 167
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Prawda jest taka, że większość społeczeństwa się na polityce nie zna i oddając głos kieruje się często mało racjonalnymi pobudkami. I dotyczy to osób w każdym wieku. A odbieranie komukolwiek praw wyborczych stworzy niebezpieczny precedens, którego finałem będzie odebranie praw wszystkim, mającym wizje świata inną od ,,jedynej słusznej”.
  • Odpowiedz
@MilionoweMultikonto: "To co odkładali zostało już dawno wydane i rozkradzione przez poprzednie rządy " wiesz na czym polegazastepowalnosc pokolen w systemie emerytalnym?
"to niech pracuje umysłowo" wyobraz sobie, ze w zadnym kraju swiata wiekszosc obywateli nie bedzie w stanie pracowac umyslowo, gdyz nie ma w gospodarce takiej ilosci miejsc tej pracy, chyba, ze zrobisz cudowny transfer osob, dla ktorych w tym wieku wysranie sie jest czynnoscia wymagajaca tyle trudu co
  • Odpowiedz
jak dla mnie nie powinno być limitu wieku tylko jakiś test na znajomość polityki, czemu np siedemnstolatek ogarniajacy programy wyborcze kandydatów nie może głosować, a osoba bazując na tvpis już tak ( ͡ ͜ʖ ͡)


@Anty_Chryst: Jest jeden problem - kto by układał pytania? Bo za PiSu gwarantuję ci że byłyby takie, że absolutnie tylko wierny widz TVP byłby w stanie odpowiedzieć na nie. Oczywiście
  • Odpowiedz
@krt_kddo ja nie wiem, ty masz 11 lat, czy jak, że uważasz ludzi w wieku 60-70 lat za staruchów? Przecież to są nasi rodzice, ludzie w pełni zmysłów, doświadczeni, mądrzy, z dużą wiedzą i rozumem. Nie wkładaj wszystkich do jednego wora z jakimiś starymi babami z filmików na yt czy memow. Z otoczenia znam sporo ludzi 60, czy 70+ i plują jadem na Dudę, więc to nie o wiek tutaj chodzi.
  • Odpowiedz
@maciej1pl: to musiałby być idiota na poz iq mniejszym niż u szympansa
ja na dwójkach leciałem w szkole a widze że piramida nie ma sensu
ps aaaaaa p--o mi brakło kurła błagam niech bedzie otwarty sklep nie moge być trzeźwy na wykopku
  • Odpowiedz
Niczym się nie różnisz od rasisty/homofoba wykluczając pewną grupę społeczną z ich praw


@Mariotelli: To czemu dzieci do lat 18 nie mogą głosować? Wykluczasz ich z praw!11111 A skoro prawo jest nabyte, to może być też "odbyte".
  • Odpowiedz