Wpis z mikrobloga

Moim zdaniem skoro jest minimalny wiek głosowania (18) to i powinien być maksymalny np 60-70 ( ͠° °)
Skoro młodzi nie mogą głosować bo maja gówno pojecie to czemu w przypadku tetryków ktorzy nie potrafia wysłać sms ta zasada już nie obowiązuje?
#wybory
  • 167
  • Odpowiedz
wiesz na czym polegazastepowalnosc pokolen w systemie emerytalnym?


@jimlahey: Polega na tym, że już nie istnieje i było błędnym założeniem że ludzie będą się rozmnażać w nieskończoność a populacja będzie ciągle rosła albo przynajmniej zostawała taka jaka jest.

I solidarność pokoleń też nie istnieje, starzy chcą wydoić młodych z ostatnich kropel krwi, byle im było dobrze na starość.
  • Odpowiedz
@MilionoweMultikonto moi rodzice to czyste PRL, klasa niższa, zapieprz tylko całe życie i niczego się nie dorobili, ich bracia siostry z rodzinami też, ich znajomi podobnie i wszyscy pluja na PiS, a każdy żyje własnym życiem w innym mieście. Rodzice moich znajomych to samo. Z drugiej strony znam sporo młodych, wykształconych, dobrze zarabiających ludzi, którzy są za pisem. Nie ma zasady
  • Odpowiedz
@maciej1pl: Każdy płaci podatki przez całe życie, to nie jest żaden argument. Nawet jak kupujesz cokolwiek w sklepiku szkolnym to płacisz podatki. Ja na przykład odprowadzałem podatek dochodowy już w podstawówce... Dlaczego nie mogłem wtedy głosować. Moim zdaniem, to żaden argument.
  • Odpowiedz
  • 0
@krt_kddo widzę prawdziwy demokrata. Komu byś jeszcze odebrał głos? Rudym, bo fałszywi, grubym bo nie umieją o siebie zadbać, biednym, bo są niezaradni i w końcu przeciwnikom politycznym, bo głosują nie tak jak trzeba?
  • Odpowiedz
"dziesiatki lat doswiadczenia za soba" X D D a pojecie inflacji i skad sie biorą pieniadze w państwie na te ich rozdzwnictwo juz obce dla nich


@krt_kddo: Tak jak 79% Polaków, którzy uważają że nie płacą podatków (https://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1744728,58-proc-Polakow-uwaza-ze-nie-placi-podatku-VAT).
Czy to znaczy, że oni wszyscy nie powinni mieć prawa głosu? Jak najbardziej! Bo zachęcanie do głosowania tylko po to żeby zagłosować to chory pomysł, a idea żeby głosować mogli tylko
  • Odpowiedz
W wieku 60 lat demencja starcza xD widzieliście kiedyś osobę która ma 60 lat? Prawa wyborcze powinny być odbierane osobom niepoczytalnym/pod opieką kogoś innego bo to realnie się sprowadza do tego, że taki opiekun może zagłosować 2 razy.
  • Odpowiedz
@krt_kddo ja poszedłbym dalej i w ogóle odebrał prawa wyborcze wszystkim. To powinien być przywilej. Dostępny dla każdego ale jednak nie każdemu przyznawany.
Żeby uzyskać prawo do wyboru trzeba by się jakoś zasłużyć, nie wiem, walczyć na wojnie z poświęceniem dla kraju, być uznanym dla kultury artysta, profesorem z dorobkiem naukowym, płacić wysokie podatki. Albo też napisać test wiedzy z politologii, historii, ekonomii. Żeby udowodnic, że jest się w stanie pojąć
  • Odpowiedz