Wpis z mikrobloga

@TheSilentEnigma:

Okrążyć to można Kubę, albo Wenezuelę, ale nie ZSRR które z racji swojej wielkości posiadało praktycznie wszystkie konieczne do funkcjonowania surowce, a handlowało tylko dla tego, że chciało. Z resztą w latach trzydziestych zachodnie pismaki spuszczały się nad tym jak to jest w ZSRR dobrze i nikomu w Ameryce nie przeszkadzał ten handel.

Tylko przez przypadek w tych samych latach trzydziestych wyparowało kilka mln ludności Ukrainy. Zaprawdę wspaniały dobrobyt tam panował.


ZSRR było okrążone przez wiele wrogich państw Europy oraz Japonię. Rzeczywiście, wielka depresja zmusiła Europę
Zachodnią do handlu z Sowietami na korzystnych dla nich warunkach(np. kopiowanie licencji z jednej fabryki do wielu). Jeżeli chodzi o Ukrainę nie chce mi się o tym mówić, patrz na górę mojego pierwszego wpisu.

Racja, poglądy komunistyczne są o wiele trudniejsze. Nie można tutaj bowiem stosować klasycznej logiki. Koniecznym jest stosowanie zasad materializmu dialektycznego, który pozwala wyjść poza klasyczne schematy myślenia jakoby np 2+2=4. Otóż 2+2=4 wtedy gdy jest to zgodne z jedynym słusznym kierunkiem przemian dziejowych, w przeciwnym razie jest to kapitalistyczna manipulacja.


Z tego co wiem dialektyka nie jest w sprzeczności z klasyczną logiką. Pozwala określić prawa fizyki(?) i socjologii. Słusznie przewidziała możliwość przejścia z kapitalizmu do socjalizmu.
#korwin #jkm #libertarianizm #liberalizm #komunizm #ekonomia #gospodarka #historia #4konserwy #bekazlewactwa #neuropa #gruparatowaniapoziomu #antykapitalizm
  • 1