Wpis z mikrobloga

Właśnie widziałem ogłoszenie pracy z językiem łotewskim. Ciekawe kto zna w Polsce tak niszowy język jak łotewski? Którym mówi 1,5 mln osób? Jest to język trudny, bałtyckiej grupy językowej (gdzie należy tylko litewski i łotewski). Teoretycznie podobny tylko i wyłącznie do litewskiego, ale ze względu na duży wpływ niemieckiego na łotewski i izolację przez setki lat od litewskiego (Łotwa należała do różnych niemieckojęzycznych państw) nie ma szans by Łotysz dogadał się z Litwinem. Ponadto Łotwa jest krajem mniej więcej tak zamożnym jak Polska więc Łotysze nie pracują w Polsce (bo po co), a więc dużo ich w Polsce nie ma.
Na pewno litewski (większe państwo, bliżej związane z Polską) czy estoński (podobny do fińskiego, a fiński zna więcej osób) zna dużo więcej osób w Polsce niż łotewski.
Łotewska gazeta poniżej:

#lotwa #jezykiobce #jezyki #praca #europa #ciekawostki
Pobierz
źródło: comment_1592993084PvtxbYIX5HiTrlg957HPZC.jpg
  • 10
@funkmess: Spokojnie, o ile tematu przegrywu i chińskich bajek faktycznie u niego brak to polityka już jak najbardziej i to nawet nie chodzi o to, że prawo trzeba zmienić, bo Polacy są najgorsi na świecie w dosłownie wszystkim, ale też wielokrotnie przez niego manifestowane faworyzowanie jednej partii (teraz nazywa PiS złą partią, ale pamiętam jak kilkadziesiąt kont temu mocno się nią zachwycał robiąc o niej wpisy i wypisując komentarze na głównej).
@fajnyprojekt: @funkmess: No dobra. Ale jak ktoś usunie swoje konto i założy nowe, to też dostanie ban? Jak straci dostęp do starego? No i jeśli ktoś chce zrobić AMA ale nie na swoim koncie, to założy multi i go zbanują? Dawno temu pytałam wywołując moderacja, ale nigdy nie otrzymałam odpowiedzi
@empty_silence: Sugerując się zapisem w regulaminie obstawiam, że w przypadku ama można zrobić drugie konto w porozumieniu z ludźmi rządzącymi tym portalem " Jeden Użytkownik może posiadać tylko jedno Konto w serwisie Wykop, chyba, że Spółka wyrazi zgodę na kolejne." Jak ktoś usunie stare konto i założy nowe to, że tak powiem, nie ma żadnej sprawy, bo chodzi o to, żeby nie mieć kilku kont na raz - wielu Mirków tak