Wpis z mikrobloga

Ma ktoś info jak teraz wygląda sprawa hipoteczny na B2B? Rozmawiałem z pośredikiem nieruchomości, bo akurat używane coś oglądałem i on mówi, że jego klient miał 50% wpłaty własnej i dostał dwie odmowy od banków, bo jest na działalności, a zarobki ma ponoć duże (nie pytałem co wg niej znaczy duże).

Ma ktoś doświadczenie z ostatniego miesiąca jak to wygląda?

Dodam, że żona ma na etacie ok. 6k brutto, a kredyt byłby na ok. 450k

#nieruchomosci #programista15k #kredythipoteczny
  • 18
@WyjmijKija: Może tamten klient miał krótką historię firmy. Poniżej jednego roku prowadzenia działalności żaden bank nie chce rozmawiać, ale ogółem banki preferują minimum 2 lata prowadzenia działalności i zrównoważone dochody w tym okresie.
@joffie: W twoim przypadku powinno pójść, tylko z rocznym prowadzeniem działalności mniej banków będzie chętnych i co za tym idzie dostaniesz gorsze warunki (wyższe oprocentowanie). Drugi problem może być z tymi 12 miesiącami... być może będziesz musiał poczekać miesiąc aby było ponad rok ;)
Ma ktoś info jak teraz wygląda sprawa hipoteczny na B2B? Rozmawiałem z pośredikiem nieruchomości, bo akurat używane coś oglądałem i on mówi, że jego klient miał 50% wpłaty własnej i dostał dwie odmowy od banków, bo jest na działalności, a zarobki ma ponoć duże (nie pytałem co wg niej znaczy duże).

@ddzwon: właśnie ciekawi mnie jak to wygląda w praktyce - czy to ma być pełne 12 miesięcy pod względem rozliczenia
@marcpol: Branża IT, firma od 2 lipca 2019, wcześniej rok na UZ, wcześniej kilka miesięcy na Uop, łącznie 3 lata w tej samej branży. Od 3 lat również współpracuje z jedna firma (najpierw właśnie UOP, później UZ, ale na cześć etatu, teraz B2B ale nie jest to mój główny klient). Dochody rzedu ~20k netto na fakturę/msc, czy mam się czego obawiać?


@joffie: Nie powinno być problemów, ale należy pamiętać o
@GetoX: gadałem z jakimś doradcą kredytowym telefonicznie i potwierdził, że przy zarobkach jakie mam i branży nie będzie żadnego problemu z kredytem. Wspomniała, że Pekao SA oraz ING tylko nie dają i odrzucają wszystko chyba, więc potwierdzasz.
@WyjmijKija: warto zapytać się u źródła, doradcy mają na celu zatrzymać klienta. Z tego tygodnia: Pekao jest ok, PKO dają kwotę, które spłacasz w pół roku. mBank bez problemów