Wpis z mikrobloga

Dlaczego Hołownia to najlepszy wybór w I turze:

- Bezpartyjny
- Rigcz programowy
- Proekologiczny (sadzą jedno drzewo po przejechaniu 30 km żółtym kamperem -127 posadzonych drzew)
- Brak negatywnego elektoratu - większa szansa na wygranie z Dudą w II turze
- LGBT friendly
- Wspiera większą niezależność samorządów
- Wyraźny rozdział kościoła od państwa
- Umiarkowany liberalizm

#wybory #holownia #oswiadczenie #4konserwy
#mowiejakjest #polityka
źródło: comment_1592772325q9uNJhPMqUC0B4cNf8Z7Bq.jpg

Kto jest najlepszym wyborem w I turze?

  • Sz.Hołownia 44.4% (206)
  • Kosiniak-Kamysz 3.7% (17)
  • K. Bosak 24.6% (114)
  • R. Trzaskowski 24.8% (115)
  • R. Biedroń 2.6% (12)

Oddanych głosów: 464

  • 28
@RegularJohnny: Ok, ma zaplecze, które nie ma większego znaczenia - zaplecze jest potrzebne do formowania rządu.

Najważniejsze jest jednak odsunięcie Dudy, a tutaj Trzaskowski ma zdecydowanie mniejsze szanse, ogromny elektorat negatywny napędzany przez tvpis. Tak więc "dobra marka" może okazać się wielkim niewypałem. Platforma już pokazała, że nie działa dla dobra Polski, dla niech liczy się tylko wzmocnienie partyjnych interesów.
@tomosano:

- Bezpartyjny

jeszcze

- Brak negatywnego elektoratu - większa szansa na wygranie z Dudą w II turze

ma negatywny elektorat, ale najmniejszy. Z drugą częscią zdania się zgadzam

- Umiarkowany liberalizm

jeśli chociażby kolejny próg podatkowy nazwać umiarkowanym liberalizmem to ok

---
Co do reszty się zgadzam i spoko inicjatywa z tymi drzewami
@tomosano Zaplecze jest potrzebne do realizowania inicjatywy ustawodawczej i zmiany Polski w czasach postpisowskich, ale także do utworzenia kompetentnego gabinetu.

Hołownia być może na na papierze ma większe szanse, nie wykluczam, chociaż między deklaracją a głosem jest duża różnica - ale tak, to jego największy atut.

Nie zgadzam się z populistyczną retoryką antypartyjną jakoby Platforma działała tylko we własnym interesie. Jestem umiarkowanie krytyczny w ocenie ich rządów z PSLem, ale stały się
@RegularJohnny: Zgadza sie, brak doswiadczenia politycznego to moim zdaniem najwiekszy mankament Holowni. Tylko co nam po obyciu Trzaskowskiego, jesli byc moze wcale nie bedzie mial okazji go uzyc przegrywajac w drugiej turze z Duda. Wiadomo ze mozna sie nawzajem mobilizowac i sprawic zeby to na Trzaskowskiego poszlo jak najwiecej glosow, ale ma on jednak jako kandydat PO o wiele wiekszy elektorat negatywny w porownaniu z Holownia. Ja osobiscie wole brak Dudy
@RegularJohnny: jak RT przegra w drugiej turze to z przykrą satysfakcją zawołam Cię i powiem, że pośrednio przez Ciebie i podobnych Tobie to się stało. Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie. Jeśli RT będzie miał w sondażach większą szansę na wygraną w II turze to oddam na niego głos w I. Oczekiwałbym takiej samej deklaracji od wyborców RT w drugą stronę.
@RegularJohnny: polecam zapoznać się z zapleczem Hołowni. Jeżeli ktoś mówi, że Hołownia nie ma zaplecza politycznego i doradców to w ogóle nie zadał sobie trudu żeby zapoznać się z kandydatem.

Najważniejszym w tym momencie jest odsunięcie Dudy od władzy. Matematycznie i logicznie, chcesz żeby Polska odzyskała renomę i zaufanie na świecie to głosujesz na Hołownie w I turze bo on na szanse z Duda w drugiej.
@tomosano: holownia ma bardzo wysokie fwhr ale trzaskowski ma wyzsze poza tym ma za wysoka linie wlosow i dziwne oczy ja bym glosowal na chada trzaskowskiego albo na gigaprawicowca