Wpis z mikrobloga

Jak to teraz jest z tym zwolnieniem z ZUS w ramach tarczy antykryzysowej?
Korzystam z ulgi na start. Jakoś na początku akcji (początek kwietnia) złożyłem wniosek o zwolnienie za marzec, kwiecień i maj. Potem okazało się, że nie opłacając składek społecznych (ulga na start) nie podlegam zwolnieniu. Olałem, więc temat i płaciłem ten ZUS. Kilka dni po opłaceniu składki za maj zadzwoniła pani z ZUS i powiedziała, że coś tam się pozmieniało (nie pamiętam co dokładnie), ale żebym złożył jeszcze raz wniosek o zwolnienie za kwiecień i maj (za marzec już nie dostanę zwolnienia) i oni sobie ten pierwszy wniosek odrzucą i zaakceptują ten nowy. Na pytanie co jak już i tak mam opłacone te składki Pani powiedziała żebym po otrzymaniu decyzji o zwolnieniu złożył wniosek o zwrot nadpłaty i zwrócą mi te pieniądze na konto. Potem temat ucichł (chyba minął ponad miesiąc), ale rzeczywiście dzisiaj dostałem pismo z zwolnieniu za kwiecień.
Nie ma żadnej informacji czy to odpowiedź na pierwszy wniosek czy na drugi, nie ma informacji czy któryś z nich został odrzucony, więc się teraz zastanawiam co robić.
Waszym zdaniem wygląda to legit i mogę składać wniosek z zwrot nadpłaty? Rzeczywiście była jakaś zmiana w tarczy i przedsiębiorcy z ulgą na start mogli zostać zwolnieni? Może coś się zmieniło i teraz trzeba wykazać jakiś spadek dochodów?
#zus #dzialalnoscgospodarcza #przedsiebiorczosc
  • 3
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Benzen: była zmiana na 100% i objęła ludzi z ulgą na start - tak jak księgowa mówi. Moja żona też z tego skorzystała. Ja bym stawiał, że dostałeś odpowiedź na drugi wniosek i teraz musisz złożyć o zwrot, ale to trochę wróżenie z kart. Najlepiej zadzwoń i spytaj, w zusie o dziwo ogarnięci ludzie siedzą na słuchawce.
@thorin87: @kuncfot: Wracam z info że udało się dodzwonić do zusu i powiedzieli że wszystko jest ok i mogę złożyć wniosek o zwrot nadpłaty. Dzisiaj się zebrałem w sobie żeby ten wniosek złożyć, ale przy okazji znalazłem info że rzeczywiście przedsiębiorcy z ulgą na start mogą złożyć wniosek o zwolnienie, ale ich dochód nie może przekroczyć 7000 zł ( ͡° ͜ʖ ͡°) Także zaraz pewnie będę