Wpis z mikrobloga

@PuchatyKuba: @Asarhaddon: skończcie #!$%@?, każdy kto studiował na polskiej uczelni wie jakie to jest dno, nie zasługujące nawet na miejsce w 1000

Polski system szkolnictwa wyższego jest tak #!$%@? ze należałoby go całkowicie #!$%@?, nie ma chyba jednej rzeczy która działa tam dobrze
  • Odpowiedz
@Czikita113: Tak dużo Polacy potrafią, że nie zajmują żadnych czołowych miejsc w międzynarodowych koncernach. A teraz sprawdź sobie Hindusow - prezesi Google i Microsoft to dopiero początek.
  • Odpowiedz
@jguten2: to zostań profesorem, dostań nobla, wykształć 1000 najlepszych naukowców, fizyków, lekarzy, czy chociaż programistów30k,
Nie potrafisz? Jesteś częścią problemu, misiu ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 5
@deeprest: porównujesz Indie do Polski? Chyba logiczne, że w tak dużym zbiorowisku ludzi jest większa szansa na wykwalifikowanych pracowników a jeżeli w Polsce...
  • Odpowiedz
@loczyn: Skończyłem licencjat na polskiej uczelni. Magisterkę będę się starał robić w UK, bo w Polsce jest to po prostu strata czasu. O ile niektóre zajęcia były na prawdę przydatne, to na większości czułem że marnuję czas i w ogóle się nie rozwijam. Sami studenci raczej na rozwój też nie nastawieni, większość aby tylko za hajs starych poimprezować w akademikach i jakichś tanich spelunach, a na weekend wrócić do swojego piździchowa.
  • Odpowiedz
@pd1010: Dokładnie to. Jak zawsze w wątku o polskich uczelniach wszystko jest równane z ziemią i uśrednia się doświadczenia z Wyższej Szkoły Biznesu w Cieszynie z MIMUW, po czym na wszystko wylewa się wiadro pomyj. Polecam wszystkim krytykę z artykułu podlinkowanego przez @Asarhaddon, albo chociaż skupić się na poszczególnych wydziałach/kierunkach.

Wydział MIM na UW jest często wymieniane w światowej czołówce, a np. finanse na ALK są 20 na świecie. Tutaj
  • Odpowiedz
@Jarubot: to prawda, mialem to samo. Ale wydaje mi się ze akurat w UK oni maja przekonanie o jakze wielkiej zajebistosci ich uczelni i fakt kilka jest spoko ale moge tez nasze top nie maja sie czego wstydzic co do materialu i tego z czym student wyjdzie. Kolejna rzecz to ze te uczelnie sa zupelnie inne, na co innego jest nacisk - masz pracowc w grupie i uzerac sie z debilami
  • Odpowiedz
@jguten2: o czym wy tu #!$%@?. Polski system ma swoje minusy, ale w szkole średniej dużo więcej rzeczy już umiemy od reszty. Polskie uczelnie są bardzo dobre i zagraniczne firmy chwała sobie polskich pracowników pomimo braku doświadczenia. To, że pokonczyliscie studia na jakims #!$%@? dolnym to nie dziwcie się, że pracodawca nie jest zainteresowany dyplomem, bądź praca do kotrej aspirujecie tego nie wymaga...


@Czikita113: Probujesz nas przkonac czy kogos?
Polskie
  • Odpowiedz
Nie chcę burzyć twojego światopoglądu, ale Zielona Góra jest miastem wojewódzkim.


@ryba_twojej_mieczty: co? Byłem kilka razy w tym mieście i bardziej przypominało ono miasto z Polski B niż wojewódzkie przy granicy z Niemcami, lol. Byłem przekonany, że stolicą Lubuskiego jest Gorzów. Cóż, człowiek uczy się całe życie - Lubuskie ma dwie stolice.

Skoro jesteś w temacie, to jakimi osiągnięciami na skalę światową mogą się pochwalić tamtejsze uczelnie wyższe? Ilu światowej klasy
  • Odpowiedz
@Jarubot: to prawda, mialem to samo. Ale wydaje mi się ze akurat w UK oni maja przekonanie o jakze wielkiej zajebistosci ich uczelni i fakt kilka jest spoko ale moge tez nasze top nie maja sie czego wstydzic co do materialu i tego z czym student wyjdzie. Kolejna rzecz to ze te uczelnie sa zupelnie inne, na co innego jest nacisk - masz pracowc w grupie i uzerac sie z debilami
  • Odpowiedz
@jguten2: Ja najbardziej lubiłem jak czytałem w internecie jakieś opracowania z uniwersytetów Harvarda itp, które były za darmo umieszczane w sieci a Pan Doktur z mojej Politechniki nie chciał udostępnić nam jego gównoslajdów bo hurr durr jego prawa autorskie xD
  • Odpowiedz