Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Pytanie z cyklu "co byście zrobili". #ekonomia #finanse #pieniadze #biznes #inwestycje

Mam 60 tys zł (jak to się mówi "w gotówce") którymi sobie obracam co miesiąc. Daje mi to dodatkowy zarobek do pracy na etacie. I co najważniejsze nie leżą bezczynnie w banku.

Dla uproszczenia powiedzmy że średnio co miesiąc/dwa wydaję te 60 tys zł i za miesiąc/dwa mi się to zwraca z lekkim plusem. Po prostu coś kupuję i sprzedaję lekko drożej.

Potrzebuję teraz wydać ok.30 tys zł. Na mały remont mieszkania + agd. Czyli typowa konsumpcja, nie inwestycje.

I plan mam taki:
Nie chcę ruszać tych 60 tys zł co mam "w gotówce", a chcę wziąć kredyt na 30 tys zł.
Z obracania tymi 60 tys zł chcę sobie spłacić ten kredyt (na miesięczne raty starczy).

Czy dobrze myślę? Powiedziałem paru najbliższym osobom o tym i ich reakcje są takie "a po co kredyt? wydaj połowę z tych 60 tys co już masz" , "nie pakuj się w kredyty, przecież masz gotówkę" itd itd

Jakie jest Wasze zdanie?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5eee210db679bead157f60ad
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Wesprzyj projekt

[==================================......] 86% (202zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 1 lat działania AMW!
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Pytanie z cyklu "co byście zrobili"...

źródło: comment_1592664757gfJKijp7RLElrmLQijWBpk.jpg

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz