Wpis z mikrobloga

Edyta Duda-Olechowska:

Gdyby Adolf Hitler, przed II wojną światową powiedział: „Słuchajcie, narodzie germański! Nie lubię Żydów. Proponuję spalić 4-letnią Esterkę z jej 11-letnim bratem, rodzicami i babcią. W stodole. Dodam, że tych Żydów, których nienawidzę jest tak dużo, że dobrze by było zorganizować obozy koncentracyjne. Będziemy mogli z nimi robić, co tylko chcemy. Można bić, torturować, gwałcić. Rozdzielimy mężów od żon i dzieci. Kobiety z dziećmi zagazujemy. Mężczyznom zrobimy to samo, kiedy trochę popracują dla nas. Będą pracować i patrzeć, jak ich dzieci i żony wchodzą do komory gazowej i wyjeżdżają martwi na wozach - taczkach. Zabierzemy im biżuterię, domy, co tam mają. Starcom wyrwiemy złote zęby. A potem spalimy ich w specjalnych piecach do palenia ludzi.”

Gdyby tak powiedział, Niemcy, pewnie pomyśleliby, i słusznie, że mają do czynienia z potworem. Z psychopatą. Natychmiast zostałby oddzielony od społeczeństwa. Wylądowałby, w najlepszym razie, w przytułku dla obłąkanych.

Ale Hitler mówił o Żydach inaczej. Nie mówił : Esterka czy Salomon. Mówił: „ukryte siły”. „Sprawa żydowska”. „Bolszewicka zaraza”. „Zagrożenie dla ludzkości”. „Żydostwo”. „Niebezpieczeństwo dla narodu germańskiego”.

Jeszcze żyją ludzie, którzy pamiętają zapach palonych ciał. Ale już żyją następni, którzy używają słów, trzeszczących w uszach niczym zapałka ocierająca o draskę.

#historia #neuropa #4konserwy #antysemityzm #lgbt
biesy - Edyta Duda-Olechowska:

Gdyby Adolf Hitler, przed II wojną światową powiedz...

źródło: comment_1592654356fC0j5F06EOMyUXwoHnglzg.jpg

Pobierz
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Ale już żyją następni, którzy używają słów, trzeszczących w uszach niczym zapałka ocierająca o draskę.


Cały tekst spoko, ale ta grafomańska końcówka jest okropna.
  • Odpowiedz
@biesy: Poczytaj Grzesiuka, a potem cytuj aktywistów.
Macie prawo żyć i sobie "uprawiać", ale nie liczcie na to, że będziecie wykorzystywać swoje preferencje dla dyskryminowania innych. To co robicie jako ideologia ma więcej wspólnego z Hitlerem, niż ci którzy się wam przeciwstawiają.
  • Odpowiedz
@biesy: Nie wykręcaj kotka na lewą stronę i czytaj co napisałem - dążycie do swego rodzaju akcji afirmatywnych - "jestem homo,to mi się należy". I na dodatek "wincyj!".
Jeszcze raz - proszę do Grzesiuka ("Pięć lat kacetu"") i do innych wspomnień. Uprzedzam, że przypadkowo jestem dość dobrze zorientowany w temacie... LGBT (aaa, no przecież to ludzie, co nie?) w KZ, VL.... i wiem dlaczego na przykład niektórzy "bohaterowie" z filmu
  • Odpowiedz
czy ty porownujesz lgbt do zydow? Niezbyt chyba ogarniasz misiek historie nie? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@barszczowo: nie, w tym poście OP nie porównuje Żydów do LGBT. Dokonuje zupełnie innego porównania, innych grup.
Polecam ci kilkukrotne przeczytanie wpisu OPa w ramach nauki czytania ze zrozumieniem. Bo ewidentnie masz z tym problem.
  • Odpowiedz
@biesy: Grzesiuk nie żyje. A to, że pani twierdzi, że go zna, a nie wyciąga wniosków, to znaczy, że go pani ani nie zna, ani nie czytała.
Tak jak też i nie ma pani zielonego pojęcia jaką rolę pełnili "ludzie LGBT" (no przecież nie ideologia!) w obozach koncentracyjnych.
Proszę doczytać i się poduczyć. Porządnie! Ostrzegam, że prawda może byc okrutna.
I jeszcze jedno - moja prawicowo-liberalna opcja - przytulimy was,
  • Odpowiedz
@biesy bo to polega na łamaniu o jeden szczebel za każdym razem bardzo, bardzo wysokiej drabiny. Najpierw zrobimy jeden mały ruch, potem drugi, to przecież jeden szczebel. Potem jednak już nie ma jak zawrócić. I na swój sposób (inny, ale mechanika podobna) to samo PiS robi w Polsce.
  • Odpowiedz
Ale Hitler mówił o Żydach inaczej. Nie mówił : Esterka czy Salomon. Mówił: „ukryte siły”. „Sprawa żydowska”. „Bolszewicka zaraza”. „Zagrożenie dla ludzkości”. „Żydostwo”. „Niebezpieczeństwo dla narodu germańskiego”.


@biesy: @ZaplutyKarzelReakcji: @NapalInTheMorning:
Czyli mówił o Żydach tak, jak osobniki Twojego pokroju nazywają PiS i ich wyborców.
Miło, że dostrzegasz analogię.
  • Odpowiedz