Wpis z mikrobloga

@Radek41: Co za syf na tym wykopie. Koleś użala się nad sobą ale nie wyjedzie bo mu dobrze - tak wynika z innych komentarzy. A wy to wykonujecie. Do roboty się wziąć a jeśli nie ma pomysłu i umiejętności to wyjedź a nie #!$%@?
  • Odpowiedz
@dyzmund: No to uwzględniłem takie sobie "pofolgowanie".
@Mordeusz: W Niemczech fachowiec z 20 letnim doświadczeniem (partner mamy) zarabia 50€/h na tzw. gewerbę (firmę). Wię gdzie Rzym a gdzie Krym?

Ponieważ jak ktoś zna język i jest fachowcem, to w Polsce mu zostaje te 3K (650€) po opłaceniu wszystkiego,

No to ja mówię o NIE fachowcach w Niemczech. Więc w PL fachowiec zarabia w DE tyle, ile słabo opłacany robotnik. I to się zgadza z
  • Odpowiedz
@generalnyprzeglad: Więc tak. Gewerbe niedoświadczonym opłaca się tak, jak robota na ulotkach. Słabo. Zresztą, to są indywidualne stawki. Fakt, poniżej 10 za godzinę w całych Niemczech na umowie dostać nie możesz, ale własnie na tym ruchają młodych...

Jeżeli wezmę kogoś ze spółdzielni, to nic nie zapłacę.


Juz zapłaciłeś... W czynszu ( ͡° ʖ̯ ͡°) A z panem Mietkiem to raczej wiadomo jak jest...
dyzmund - @generalnyprzeglad: Więc tak. Gewerbe niedoświadczonym opłaca się tak, jak ...
  • Odpowiedz
W Niemczech fachowiec z 20 letnim doświadczeniem (partner mamy) zarabia 50€/h na tzw. gewerbę (firmę). Wię gdzie Rzym a gdzie Krym?


@generalnyprzeglad: Uwzględniając siłę nabywczą pieniądza w danym kraju, nie widzę drastycznej różnicy.

Ale nawet jeśli, to dlaczego piszesz do mnie a nie do OP-a? Napisz mu, że po 20 latach doświadczenia w fachowej branży, może zarabiać w krajach strefy € 50€/h.

Tylko on musiałby te 20 lat się uczyć
  • Odpowiedz
A 50€ ma większą czy mniejszą siłę nabywczą niż 50pln według ciebie?


@generalnyprzeglad: Pisałem o 100 PLN/h w Polsce, to raz.

Skoro już wiemy, że kłamiesz i manipulujesz w tak jawny sposób, to nie nadajesz się nawet do PR, ale dwa, dokształć się w kwestii siły nabywczej pieniądza i przestań się sam ośmieszać.
  • Odpowiedz
@Mordeusz: Oj. Coś zbyt ambicjonalnie traktujesz tę dyskusję. Myślę, że twoje oszołomstwo zostało obnażone ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Koleżko ja dobrze wiem co to jest siła nabywcza, ale myślę że ty nie wiesz skoro porównujesz 1h pracy w PL a 1h pracy w DE. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Skoro już wiemy, że kłamiesz i manipulujesz w tak jawny sposób

Pisałem o 100 PLN/h w Polsce, to raz.

No patrz cóż za manipulacja! W ogóle ciekawi mnie czemu to od razu założyłeś. Wyszła w międzyczasie twoja stronniczość i emocjonalna postawa, która niestety wskazuje
  • Odpowiedz
@Radek41: Ale wykopowi „patryjoci” się zesrali. Co jest trudnego w zrozumieniu, że ktoś może nienawidzić tego kraju, za kilka milionów nieudaczników i przygłupów tutaj żyjących? Polska martyrologiczna katolica mentalność to jest jakaś zaraza. Jedyne co mi rekompensuje siedzenie między takimi ludźmi, to to, że bardzo dobrze na nich zarabiam i szkoda to zostawić.
  • Odpowiedz
@Mordeusz: Po drugie, ja nijak nie odnosiłęm się do twojej stówy! Czytaj ze zrozumieniem. Zgaduję, że to emocje przysłoniły tę umiejętność? Ja po prostu spytałem się ciebie, oszołomku, czy 50€ według ciebie ma tą samą siłę nabywczą jak 50zł. A ty mi zarzuciłeś manipulację i ignorancję, że nie wiem czym jest ppp. Jesteś bardzo słabym dyskutantem. ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
Oj. Coś zbyt ambicjonalnie traktujesz tę dyskusję.


@generalnyprzeglad: No nie. Chciałem jedynie OP-owi wykazać, że w innym miejscu nie koniecznie może być lepiej niż w Polsce, jeśli chodzi o politykę.

Wiem, że w życiu osobistym czujesz się i zapewne jesteś zerem.


Litości. W sensie okaż litość samemu sobie, nie każdy myśli takimi kategoriami, że jest się zerem albo jedynką. Trochę więcej wiary w siebie.
  • Odpowiedz
@Mordeusz: W Niemczech nie jest lepiej jeżeli chodzi o politykę? Niemiecki Ordnung jest widoczny wszędzie. Lasy są niezaśmiecone, w TV, pracy itp.

Litości. W sensie okaż litość samemu sobie, nie każdy myśli takimi kategoriami, że jest się zerem albo jedynką. Trochę więcej wiary w siebie.

Ale kategoriami: jest emocja negatywna lub nie ( ͡° ͜ʖ ͡°) U ciebie jest. A dlaczego? Wiemy dlaczego.
  • Odpowiedz