Wpis z mikrobloga

@azertyazerty: byłem w zeszły wrzesień sprawdzić tego mema, działa! (pn-pt 8h) 152h na magazynie 1,4k euro, zostaje Ci 1k w kieszeni po opłaceniu pokoju i ubezpieczenia, możesz to przejarac, przejesc, twoja sprawa, aha i mniej się nie da zarobić, śmierć wrogom ludzi którzy robią po 220h, sa managerami a zarabiają 800 euro i chcą wszystkim tłumaczyć że na magazynie w Holandii jest gorzej.
@Radek41: ale powiedz co w t

wszystko. jak sobie pomyślę o polityce (POPiS od lat), zniszczonym sądownictwie (prokurator stanu wojennego w TK + pawłowicz, prześladowania sędziów dyscyplinarkami), beznadziejnej kadrze akademickiej i studiach, głodowych emeryturach już za 15 lat w skutek starzenia się polski i załamaniu opieki zdrowotnej, na wrodzoną zazdrość i zawiść, kulture zapie...lania, wrogość do inności, zaściankowość, wszechobecny nieład architektoniczny i reklamy w każdym miejscu w przestrzeni publicznej, mógłbym wymieniać
@generalnyprzeglad: Nie, no proszę Cię. Za 1600 to nawet menel z ulicy Cię wyśmieje xDDDD Jak jesteś ogarnięty, to gmina Ci do mieszkania dopłaci (serio miałem tak) a o jedzeniu nie wspomnę, bo to ta cena to żart. Taki mało śmieszny.

Duisburg, trochę Hannover, i ogulne okolice. A tam z robotą wcale nie jest tak łatwo xDDDD
@Katsukyun: nie wiem co to jest konserwa, ale miałem okazję mieszkać 7 lat na emigracji i prawie rok temu wróciłem do Polski. Także nie wiem co ty w życiu porabiałeś i na czym opierasz swoje wypowiedzi, ale ja miałem okazję doświadczyć tego miodu na zachodzie...
@dyzmund: No tak jak pisałem, #!$%@? kasa bo:
1. sprzątaczki mają po 14€,
2.

a o jedzeniu nie wspomnę, bo to ta cena to żart

100€ tygodniowo to mało? Za 20€ miałem jedzenia na parę dni.
3.

Duisburg, trochę Hannover, i ogulne okolice. A tam z robotą wcale nie jest tak łatwo xDDDD

Dlatego Ausbildung jest najsensowniejszą opcją. Kasę wypłaca pracodawca + możłiwość mieszkania specjalnie dla studentów.

@Mordeusz: A czemu
@SweetStud: serio? Tak jak pisałem wyżej każdy kraj ma swoje problemy a emigrując dokładasz sobie z automatu etykietkę imigranta i podwyższasz poziom trudności. Doświadczyłem tego. No i nie każdy na wykopie jest trollem albo skrajnym zapaleńcem (czy to w lewo, czy też w prawo).
@Jack_Doe-Boy: Spox, tylko ja chcę do czegoś wrócić xDDDD Mam 30 kur 5 kotów (albo więcej, #!$%@? je wie) i 2~3 psy (jeden jest wspólny na całą wieś- nie pytaj). Ja niby dałby dałbym sobie radę, ale moja matka? Dziewczyna świruje za każdym razem jak wyjeżdzam. Fajnie jak jesteś sam, ale nawet jako Polak sam czuję że mam pewne obowiązki.
100€ tygodniowo to mało? Za 20€ miałem jedzenia na parę dni.


@generalnyprzeglad: Właśnie trochę sporo... Ale jeżeli stłujesz się w restauracjach to może tak być.... Osobiście byłem w szoku jak przyjechałem po ~pół roku do kraju. Ceny ładnie #!$%@? xDDD
A czemu uważasz, że każdy nie zna języka i jest niewykształcony? ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@generalnyprzeglad: Ponieważ jak ktoś zna język i jest fachowcem, to w Polsce mu zostaje te 3K (650€) po opłaceniu wszystkiego, co wymieniłeś, plus jakichś większych rat typu za mieszkanie i samochód. Nie wiem, gdzie aktualnie mieszkasz, ale gdybyś teraz w Polsce potrzebował porządnego hydraulika lub elektryka do domu i on wyceniłby Ci
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
na wrodzoną zazdrość i zawiść, kulture zapie...lania, wrogość do inności, zaściankowość, wszechobecny nieład architektoniczny i reklamy w każdym miejscu w przestrzeni publicznej, mógłbym wymieniać długo, ogólnie komunizm w głowach i na ulicach


@Radek41: to raczej problem z tobą kolego. Ja gdziekolwiek nie mieszkam to mam całkowicie #!$%@? na otoczenie i takim jak ja żyje się relatywnie dobrze i bez nerwów :^)