Wpis z mikrobloga

Mireczki jak sobie radzicie z wcibskimi ludzmi z dronami ?

Mam nastepujacy problem co jakis czas meczy mnie kilka dronow (pewnie sasiedzi) zblizaja sie na wysokosc powyzej czola 3 metry i pewnie nagrywaja oraz leca sobie przez cala posesje w zdluz i wszez wiec prosil bym was o porade.

Czy lepiej zainweowac sobie w bb gun czy jakas bron czarno prochowa czy cos przerobionego na kulki z kauczugu czy moze inny patent ?


#bronpalna #bron #czarnoprochowce #majsterkowanie
Pobierz kopiret - Mireczki jak sobie radzicie z wcibskimi ludzmi z dronami ?

Mam nastepuja...
źródło: comment_1592590856BLYj1sGNSwrEuJ3iy3w4C2.jpg
  • 64
@piernikwkropki: ale strzelanie co "czegoś" np cudzej własności, w terenie zabudowanym gwarantuje problemy ze stróżami prawa.

@kopiret: walnij drut dookoła posesji i jako antenę wykorzystaj. Jakby ktoś sie pluł to powiedz że przeszdłeś na Judaizm i to jest "Eruv", takie ogrodzenie dzieki któremu możesz wykonywać pracę w Szabat.

A moze tani dron i na zderzenie lecieć :P ???
@kopiret: a nie lepiej przypilnować dokąd wraca dron i pójść z browarem i pogadać z sąsiadem? Tak najzwyczajniej po ludzku a nie od razu niszczyć drona. Uwierz mi rozmowa z sąsiadami i browar duuużo spraw może rozwiązać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@FulTun, @unified_observer: Podoba mi się wasz tok myślenia. Mam podobny pomysł. Odgłos quadcoptera owszem jest frustrujący, ale @kopiret ma raczej problem z tym że go nagrywają. Zielony laser za kilkanaście złotych niszczy matryce aparatów i kamer cyfrowych. Można poświecić takim, zasugerować tym samym operatorowi że nie jest mile widziany w tej przestrzeni powietrznej, a jakby się pultał to nie ryzykujemy zwracania mu paru kafli za całą zabawkę, tylko za samą
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kopiret: złapać drona, zarzucić na niego siatkę, prześcieradło, cokolwiek. Trzymać odwróconego do góry nogami, wtedy z automatu wyłącza silniki (przynajmniej DJI) czekać na sąsiada. W międzyczasie zrobić zdjęcie drona i numeru seryjnego (będzie pod baterią). Jak sąsiad przyjdzie, powiedzieć, że następnym razem zgłosisz na policję bo prawo zabrania bez licencji latać bliżej niż 100m od zabudowań i ludzi. Jak nie posłucha zgłosić.
Nie niszczyć, bo nadal mogą pociągnąć do odpowiedzialności za
@kopiret: siatką bardzo ciężko celnie rzucić. Ogólnie ciężko ją rzucić w jakikolwiek sposób z gracją a co dopiero do celu :)

@Mikunda: zgadzam się. Natomiast kwestia czy dron ten ma RTH, i jak dobrą, bo jak tani to pewnie nie.
@kopiret: może laser z wskaxnika wystarczy żeby wystraszyć sterującego. dodatkowo niektóre drony majasensory zbliżeniowe, czasami takie tanie laser potrafią zakłucić ich działanie. Koszt takiego eksperymentu to 5 zł, cena
@unified_observer: Mireczq piekny skrypt tylko teraz czy ktos tak zagra. Trzeba najpierw drona sprowadzic na ziemie (siatka, strzelba, Magnetron z transformatorem zasilającym, rurka miedziana fi 12 długość 40 cm. Pierścieniowy magnes neodymowy, pasujący na rurkę, leżak, drink, okulary ciemne i przełącznik. ) , ale sama idea mi sie podoba.
@kopiret: nie do końca wiem ktora rzecz ci chodzi (skrypt). Zauważ, że rozpatrujemy tu dwie sprawy
1 - Przygotowanie się/ogarnięcie sprawy pod kątem prawnym - to jest sprawa która nie podlega pod "nie wydaje mi sie". Nie chcesz mieć problemów - załatwiasz wszystko zgodnie z prawem. Nie zaszkodzi, a moze tylko pomóc. To czy własciciel drona nie zagra w ten sposób (policja itp), to juz bedzie jego strata. Najważniejsze jest żebyś
@unified_observer: Ja doskonale, rozumiem, zeby zglosic sprawe przed poniewaz gdy on zglosi ~ karadziesz karty moga sie troche obrucic. Nie biezesz pod uwage lokalnych dziwnych spraw "znajomosci na komendzie", ale rejestrowanie calego przebiegu (zgloszenie nekania, zabranie raportu z tej notatki) to troche utrudnia pojzniej dziwne szemrane dzialania w razie uziemienia dronu zabezpieczenia karty [ tutaj tez mogabyc dziwne aspekty prawne np. gdy zbadam/obejze lub zgram sobie nagrania czy nie naruszam jakiegos
@kopiret: Uziemienie drona najlepiej zrobić w sposób nie uszkadzający go, a zawartość karty mozesz zgrać bez niszczenia drona, nikomu nie musisz się chwalić że to zrobiłeś. Znajomości na komendzie z reguły są wyolbrzymione przez wszystkich zainteresowanych. Poza tym jak zgłaszasz sprawę, to nie wiesz do kogo należy dron, Policja tez nie wie.
Generalnie cokolwiek robisz, rób tak aby nie zostawiać śladów.
Jak znajdziesz sposób na uziemienie drona to daj wszystkim znać,