Wpis z mikrobloga

@Wykopaliskasz: czyli co, fakt posiadania genitaliów jest dowodem na g---t? Mylisz dowód z uprawdopodobnieniem. A potem mylisz procedurę karną z cywilną. Bo w procedurze karnej istotnie, nie musisz udowadniać swojej niewinności. Ale w procedurze cywilnej musisz obalać twierdzenie drugiej strony bo proces ma charakter z zasady charakter kontradyktoryjny (czyli obie strony przytaczają swoje twierdzenia. A do procesu cywilnego należy np. sprawa rozwodowa.

Cóż, pozostaje mi tylko ci życzyć żebyś nie
  • Odpowiedz
w procedurze cywilnej musisz obalać twierdzenie


@Celinka95: Udowodnienie niewinności czy obalenie twierdzenia - nazwij to jak chcesz. Obalone wyżej.

No i tak jak myślałem. Napisałeś kolejny post, żeby się powymądrzać terminami, ale nie poruszyłeś jedynej istotnej kwestii z poprzedniego mojego wpisu, na którą nie możesz znaleźć kontrargumentu. Nie odniosłeś się do samodzielnego wydrukowania kartki z groźbami przez stronę oskarżającą. Taka kartka, to według Ciebie sensowny dowód? Tym sposobem wydrukowanie dziesięciu
  • Odpowiedz
@Wykopaliskasz: Wydruk to wydruk - nie dowodzi niczego szczególnego. Dlatego wyżej tez pisałem o protokole notarialnym. Taka nadaje „wydrukowi” formę dokumentu urzędowego, gdyż notariusz poświadcza, ze przy nim ktoś taki komunikator otworzył i pokazał dana rozmowę.

Formę dokumentowa ma sama w sobie rozmowa w komunikatorze. Sąd przeprowadzając taki dowód (po zanegowaniu przez stronę) poprosi stronę o udostępnienie takiego komunikatora, a jeżeli dalej będą wątpliwości to najpewniej powoła biegłego który będzie
  • Odpowiedz
@Celinka95: No dobra, ale co ten biegły może w takiej sprawie ustalić? Co najwyżej ustali, że wiadomość rzeczywiście była napisana w tym komunikatorze i została skasowana. To nadal niczego nie dowodzi, bo tutaj nie sprawy techniczne są problematyczne, tylko to, że partner, który przedstawia taki dowód sam sobie może przeprowadzić taką rozmowę na koncie partnera, którego chce wrobić. Dokładnie tak samo, jak sam sobie może wydrukować kartkę z groźbami.

I
  • Odpowiedz
@Celinka95: Az zadzwonilem do kolezanki. Powiedziala ze w wielu miejscach Polski dalej to robia i gdy pracowala w Wawie robila to bardzo czesto ale u nich (miasto wojewodzkie w polnocnej Polsce) wojewodzka izba notarialna wydala im zakaz robienia tego w obawie przed zmanipulowaniem zawartosci strony.
  • Odpowiedz
@quisquis: Ciekawe. Napisze do kolegi z Gdyni i się zorientuje jak to u nich wyglada. Wiem że w Warszawie i w Katowicach to normalna czynność.

@Wykopaliskasz: No spoko, możesz uważać że tak to działa. mam nadzieje że nie będziesz miał nigdy prowadzić takiego postępowania. Wtedy proponuje udać się do profesjonalisty :)
  • Odpowiedz
No spoko, możesz uważać że tak to działa. mam nadzieje że nie będziesz miał nigdy prowadzić takiego postępowania. Wtedy proponuje udać się do profesjonalisty :)


@Celinka95: Wnioskuję, że po prostu nie wiesz, jak działa facebook i stąd to Twoje przekonanie, że to coś więcej niż powtarzana przeze mnie samodzielnie wydrukowana kartka.
A stwierdzenie "proponuje udać się do profesjonalisty" jest na poziomie tekstu z gimnazjum, bo w przypadku, gdy partnerka o
  • Odpowiedz
@Celinka95: Tez bylem zdziwiony bo sam zalatwialem sobie taki protokol w zeszlym roku w Wawie... jezeli to cos zmieni to kolezanka prowadzi kancelarie w Olsztynie i o warminsko-mazurska izbe chodzilo.
  • Odpowiedz
Można protokół z zapisem PW z wypoku nawet ogarnąć, sam o tym myślałem jakiś czas temu bo mi moja ex-różowa groziła różnymi nieprzyjemnościami na messengerze, w mailach, SMS i właśnie na PW tutaj, więc wszystko chciałem zabezpieczyć bo 3/4 tych gróźb podlegało pod kodeks karny.
  • Odpowiedz
@lukaszzz: Po prostu zacznij myśleć. Jak ktoś krzyknie w internecie "ja z branży", czy coś w tym stylu, to od razu niby jest specjalistą, a często po prostu wydaje mu się, że jest specjalistą, bo zna to wszystko z teorii, a w praktyce zajmuje się całkiem innym działem. Osoba niezwiązana z daną specjalnością może mieć dużo większą wiedzę w tym wąskim temacie, bo akurat miała do czynienia z konkretną sprawą
  • Odpowiedz