Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Richtig_Piwosz: już się tego nauczyła jak zajrzała owczarkowi moich rodziców do michy xD
Teraz muszę ją nauczyć że nie wszystkie psy są interesujące i chcą się bawić, bo póki co stara się podejść do każdego
@Crock92: Jak mój był szczeniakiem to pierwsze pytałem czy można się zbliżyć. Bo nie każdy dorosły pies sobie tego życzył. Jeśli odpowiedź brzmiała tak. To pozwoliłem by młody był poniewierany. Uczył się w ten sposób na czym polega zabawa i gdzie są jej granice i jak należy ją kończyć.
Teraz sobie pozwala wchodzić młokosom na głowę i jest delikatny mimo swojej wagi.
Socjalizacja to podstawa.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Richtig_Piwosz: oczywiście, nigdy nie podchodzę bez pytania lub wyraźnego entuzjazmu ze strony właściciela i psiaka ;)
W drugą stronę to też działa, bo sam staram się upominać ludzi którzy lecą z łapami albo cmokają przy mijaniu, bo chcę nauczyć żeby była skupiona na mnie, a nie każdym kto akurat przechodzi ;)
Też pozwalam żeby jakby co została obszczekana lub obwarczana - szczególnie że czasem dorosłym psom chęć do zabawy mija szybciej