Wpis z mikrobloga

Mirasy, z różową przygarneliśmy małego kitku.
Mały, głupi jak but, trochę za młody na adopcję ale sytuacja nagła (9 tygodni)
No i mam kilka pytań:
1. Kot aktualnie je suchą karmę (na wagę z zoologa) saszetki whiskasa (tymczasowo, wiem że be ale z różowym jesteśmy studentami i przez wyprawkę dla kota zostało nam 5 dych do wypłaty xD, po wypłacie planujemy kupić brit/josera, slyszałem też coś o appettite czy jakoś tak). Tu się rodzi pytanie (a nawet 2 xD) - ile taki kot powinien jeść? Pierwsze kilka dni jadł w zasadzie do syta, aktualnie trochę odchodzę od tych saszetek żeby do suchej karmy się przyzwyczaił (ale też nie wiem czy powinienem - młody kot ostatecznie, z drugiej strony te saszetki jebią niesamowicie xD).
2. Pytanie drugie, post gastronomiczne - ja wiem że dieta, wiem że mały ale czy kocie dwójki zawsze tak walą czy to minie z wiekiem/dietą? xD Kuwetę ma krytą (co prawda wyjąłem drzwiczki żeby było jej łatwiej), żwirek mamy drewniany brylujący.
3. Kot ma drapak w którym sam bym w sumie chętnie pomieszkał. Drapak to bardziej wieża, na słupkach ma linkę (bodajże sizal). Kompletnie go nie drapie - znaczy, ona w sumie nic nie drapie ale mieszkanie wynajmujemy i wolelibyśmy żeby jednak drapała drapak. Kiedy takie koty zaczynają drapać obiekty? W drodze mamy jeszcze drapak z kartonu na wszelki wypadek xD

Dorzucam #pokazkota, #!$%@? i Swędziwór niestety nie przeszły przez różową, aktualnie jest Zaraza xD
Balkon zabezpieczony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#koty #kot #zwierzaczki #zwierzeta #kiciochpyta (wyjątkowo pasuje xD)
A.....x - Mirasy, z różową przygarneliśmy małego kitku.
Mały, głupi jak but, trochę ...

źródło: comment_1592379393xFPeBHjNuiB6EUAZZ7qEFl.jpg

Pobierz
  • 90
@Archix: Każdy kot ma inne zabawki xD U mnie jeszcze sprawdza się tunel z piłką z Catit. Ale takie małe kotki to są potem wdzięczne stworzenia, nasza najmłodsza była przygarnięta w wieku 5 tygodni (podrzucił ktoś u teścia pod dom w kartonie takie małe kitku). Jest już z nami 1,5 roku, chodzi za mną jak pies przy nodze. Teraz jestem w ciąży, ona ciagle pilnuje brzucha (zdjęcie z rana)
Lonate - @Archix: Każdy kot ma inne zabawki xD U mnie jeszcze sprawdza się tunel z pi...

źródło: comment_1592382552aJ6u4wkGKu9iW9hInbtSdQ.jpg

Pobierz
@Archix: O właśnie, tak jak piszą wcześniej - bentonitowy żwirek najlepszy. Najtańszy, bez zapachu. I duuuzo. My mamy kuwetę z Lidla zakryta i kupujemy właśnie najtańszy piasek z Lidla. Cały piasek na raz do kuwety, kuweta sprzątana z odchodów 2x dziennie (do właśnie woreczków śniadaniowych), raz w miesiącu wymiana całkowita piasku.
@webdruid: To wygląda tak zajebiście głupio że na pewno to zamówię po wypłacie xD
Dzięki >:D

@Neye: Właśnie się zastanawiałem jaką to różnicę im robi, miałem psa i kompletnie wywalone miał w to co się z wodą dzieje xD

@Lonate: A to u nas w sumie mniej drastycznie - kot ze wsi, poprzedniej właścicielce okociły się 2 kotki podczas pierwszej cieczki i miała coś koło 11 kociąt jednocześnie -
@Archix nie jestem pewna czy nie za wcześnie na suchą. Ja polecam skonsultować się z dietetykiem zwierzęcym albo dobrym weterynarzem i przejść na BARFa. Nie dość, że taniej to zdrowiej i kupy tak nie śmierdzą. No tylko trzeba wieczór poświęcić na przygotowanie zarcia na cały miesiąc.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Archix:

Betonit można spuszczać w toalecie?


Można, ale tylko jeden raz ;) Sprawdź sobie https://bitiba.page.link/7BXfbGCrQcXEgwH96 - najlepszy żwirek jakiego zdarzyło nam się używać. Niby na 7 dni, ale tak naprawdę to nawet i po 2 tygodniach nie ma cienia smrodku z kuwety. Niezbrylający, więc można spuszczać w wc, nie pyli, nie wynosi się poza kuwetę, ładnie pachnie. Używamy go od ½ roku i nie zauważyłem żadnej wady.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Archix: Drapak powinien stać w miejscu "scieżek spacerowych" kota, jeśli drapak postawiłeś tak jak ci wygodnie, np w kącie to będzie trudno żeby kot się na nim wyżył jeśli po drodze ma np kanapę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I nie słuchałbym rad, że zwirek bentonitowy jest najlepszy, kot na dobrą sprawą każdy żwirek przyjmie, te drewniane najlepiej imitują podłoże i są dosyć wydajne w porównaniu z bentonitowymi,
@Archix: My też 4 piętro, wrzucamy do woreczka, zawiązać i do kosza - nic nie smierdzi, a smieci i tak przynajmniej raz dziennie wynosimy :) Fontanna też spoko rzecz, mam z Catit (ogólnie mam sporo gadżetów dla kota z tej firmy).
A, jeszcze jeden tip - póki kot jest malutki macajcie mu ciagle łapki, dotykajcie, bawcie się, żeby był przyzwyczajony do dotykania łapek. Będzie Wam dużo łatwiej obcinać paznokcie kotu ;)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Archix: mam właśnie taką fontannę jak z linka od @webdruid - pompka jest cichuteńka, niesłyszalna nawet w nocy. Wodę uzupełniam na bieżąco, co tydzień myję, co mniej więcej 2 miesiące odkamieniam całość łącznie z pompką i wymieniam filtr. Sprawdź czy #kitku lubi pić z kranu (zwykle lubią), to możesz poszukać też poidełka „kranopodobnego”, coś w ten deseń. Parę złotych kosztuje, ale zwróci się już w trakcie pierwszego nieleczenia chorych nerek.
@Deska_o0: Budżetowo karmię go teraz bo jestem przed wypłatą. Co do dwójek - wpadnij oceń xD

@chrominancja: Pogadam z wetkiem o tym BARF, w następnym tygodniu się wybieramy, dzięki ;D
Z tych co widziałem to wszystkie bentonity były niespuszczalne, dlatego pytałem ;D

@Inguz: Drapak stoi praktycznie na środku salonu, ma z niego widok na większość mieszkania więc położenie problemem chyba nie jest xD
I nie czuję się źle że
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Archix: Świat kociarzy (podobnie jak psiarzy, wężarzy, pająkarzy) jest teochę podzielonu wzglefem dietetyki co widzisz już pewnie po komentarzach. Są tacy co karmią wiskasen czy innym groumetem albo royal cananin czyli no markwtówkami. Są tacy co tylko suche ale jakies wyzszej jakości purizon. I tacy co tylko only mokra karma wyzszej jakosci albo Barf.

Jestem ostatnia grupą. Z takich karm mokrych moge polecić Aninonde Carny albo jeszcze taniej Smila. Droższe dobre
@Archix: Update: pierwszy raz skorzystała z drapaka xD

@Stalowa_Figura: Ten BARF brzmi w sumie dość spoko, na marketowki nie chce jej przerzucać - naoglądałem się już chorych i otyłych kotów, może lepsza karma ją uchroni ;D
Mięcho aktualnie dajemy jej gotowanego kurczaka jako przysmak, jak coś zrobi dobrze (aktualnie za drapak dostała xD) - żółtka jej nie podawaliśmy (ale strzelam że to nie jest takie po prostu surowe płynne żółtko,
@Archix ja mam whiskas i wszystko jest git. Ogólnie ja robir tak że jedna szaszetke na dzień plus od czasu jakies 1-2 pałeczki miesne na dzien . No i sucha karma w opór ile ma ochoty sobie je. Tylko ze on woli mokrą woec tej suchej je tylko jak zglodnieje. Taka diete mu stosuje od 2 lat. Kot ma piekne futerko no i masa w normie. Nie wiem co ludzie maja do
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Archix: dodam tylko, żebyś młodemu kotu nie ograniczał jedzenia, jak jest głodny to dawaj. Po kastracji trzeba trochę uważać, ale póki jest młody to źle nie będzie. No i jak dajesz słabe karmy to musisz się liczyć z tym, że kot może być otyły.
@Neye: te listy są #!$%@?, przykład: Alpha spirit - praktycznie samo mięso (przykład z puszki indyka: mięso 79%, 17% wątroba) jest karmą "Dobrą" xD raczej traktować
@prnppp osoboscie uważam że nie jest to nic przez co mojemu kotu coś by sie działo. Jest w super formie, wesoły i zdrowo wyglądający. Nie mam zadnych przeciwwskazań co do stosowania tej karmy. Próbowałem kiedyś innych i jedyne co mu smakowało to sheeba i wiskas.