Wpis z mikrobloga

Mirasy, z różową przygarneliśmy małego kitku.
Mały, głupi jak but, trochę za młody na adopcję ale sytuacja nagła (9 tygodni)
No i mam kilka pytań:
1. Kot aktualnie je suchą karmę (na wagę z zoologa) saszetki whiskasa (tymczasowo, wiem że be ale z różowym jesteśmy studentami i przez wyprawkę dla kota zostało nam 5 dych do wypłaty xD, po wypłacie planujemy kupić brit/josera, slyszałem też coś o appettite czy jakoś tak). Tu się rodzi pytanie (a nawet 2 xD) - ile taki kot powinien jeść? Pierwsze kilka dni jadł w zasadzie do syta, aktualnie trochę odchodzę od tych saszetek żeby do suchej karmy się przyzwyczaił (ale też nie wiem czy powinienem - młody kot ostatecznie, z drugiej strony te saszetki jebią niesamowicie xD).
2. Pytanie drugie, post gastronomiczne - ja wiem że dieta, wiem że mały ale czy kocie dwójki zawsze tak walą czy to minie z wiekiem/dietą? xD Kuwetę ma krytą (co prawda wyjąłem drzwiczki żeby było jej łatwiej), żwirek mamy drewniany brylujący.
3. Kot ma drapak w którym sam bym w sumie chętnie pomieszkał. Drapak to bardziej wieża, na słupkach ma linkę (bodajże sizal). Kompletnie go nie drapie - znaczy, ona w sumie nic nie drapie ale mieszkanie wynajmujemy i wolelibyśmy żeby jednak drapała drapak. Kiedy takie koty zaczynają drapać obiekty? W drodze mamy jeszcze drapak z kartonu na wszelki wypadek xD

Dorzucam #pokazkota, #!$%@? i Swędziwór niestety nie przeszły przez różową, aktualnie jest Zaraza xD
Balkon zabezpieczony ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#koty #kot #zwierzaczki #zwierzeta #kiciochpyta (wyjątkowo pasuje xD)
A.....x - Mirasy, z różową przygarneliśmy małego kitku.
Mały, głupi jak but, trochę ...

źródło: comment_1592379393xFPeBHjNuiB6EUAZZ7qEFl.jpg

Pobierz
  • 90
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chrominancja: dlaczego fujka? Raz na 1 - 1½ tygodnia wymieniasz cały żwirek i voilá. Kiedyś miałem taki fajny żwirek z aktywnym węglem i srebrem, którego można było w ogóle nie wymieniać tylko uzupełniać braki. Tyle że trzeba było się bujać z wyrzucaniem do śmieci.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@PluralOfLlama: takie małe #kitku może jeszcze nie reagować na kocimiętkę. Zresztą nie tylko małe, ja mam już w zasadzie dorosłą (1½ roku) syberyjkę na której kocimiętka w ogóle nie robi wrażenia.
@Archix: Generalnie nie powinno się stawiać wody obok jedzenia, mokrego lub suchego. Koty nie lubią pić wody która stoi obok jedzenia. Jest to spowodowane instynktem - padlina obok wody = zatruta woda.


@PanProgramista: pisałam wcześniej :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Archix: Ja nie wiem co ludzie za bzdury z tym betonitem. Najlepszy żwirek to silikonowy+zasypka odkażająca (Rossmann). Mój długo robił do betonitowego, ale silikonowy to jest nieporównywalny jeśli chodzi o komfort korzystania. Wymiana raz na miesiąc, a tak to tylko gówno do kibla i myyyk pora na CSa. Poza tym kuwetę łatwiej umyć niż po żwirze.
@Archix:
1. Nie karm niczym co ma większą zawartość węglowodanów - czyli przeważająca większość suchych i sporo tańszych mokrych gdzie znajdziesz sporo zbożowych dodatków. Koty potrzebują bardzo mało węgli - ich naturalny pokarm w dziczy zawiera nawet 1-2%. Ogólny temat wegli w diecie kota jest bardzo kontrowersyjny bo nie ma jednoznacznych wyników w badaniach, jednak wolę karmić moje pupile dietą maksymalnie zbliżoną do diety ich dzikich rówieśników.
Idealną dietę można
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Catmmando: czyści zęby? what a bullshit... wsadzales kiedys reke do works z suchą? Cała w okruszkach, obklejona, nie? Dokładnie to samo dzieje się z kocimi zębami, a potem kamień za zębach.

@Neye: @Lonate: Feringa/MAC's nie pamiętam ,która teraz, zmieniła skład i jest głównie podrobowa, mniej więcej na poziomie Animondy

@Archix: tak jak ludzie wyżej polecam zamawianie przez internet, ja zamawiam z zooplusa żwirek Benek lawendowy, dzięki temu nie
@Neye: nie chciało mi się czytać wszystkich komentarzy. Dzięki za wyjaśnienie. U mojego nie zauważyłem z tym problemu, z drugiej strony jak kot spragniony, to pewnie nie wybrzydza. Przestawię i będę obserwował, czy np będzie więcej piła. Dzięki!
Catmmando <--- nie słuchaj tego bandyty, nie zostawiaj kotu jedzenia non stop w misce bo utyje jak skur i sie przyzwyczai do tego, że ma jedzenie caaały czas i będzie ci jęczał sekunde po nażarciu się i wtedy to już dramat. Kupuj karmy na zooplus.pl, tam jest najtaniej jeśli chodzi o dobrej jakości karmy i dostawa to maks 2-3 dni przez GLS. Z najlepszych i najtańszych przy kupowaniu większej ilości to Mac's,
@toendpmo: @Mifari:
Generalnie nie powinno się stawiać wody obok jedzenia, mokrego lub suchego. Koty nie lubią pić wody która stoi obok jedzenia. Jest to spowodowane instynktem - padlina obok wody = zatruta woda.
@petla_sprzezenia: U mnie aktualnie jest podobnie, na saszetkach jest poakzane 1.5 saszetki dziennnie + 20g suchej karmy. My mu dajemy jedna saszetke dziennie a do suchej ma zawsze dostep xD

@prnppp: To nie tak że go głodzę, po prostu chciałem go bardziej przestawić na suchą karmę ;D

@Porygon: Brita polecali znajomi, Doline Noteci też dziś oglądałem na mokrą (tyle karm mi tutaj polecono że mam mniejszy problem z robieniem