Wpis z mikrobloga

  • 1748
Kupiłem od 80 letniego wychudzonego dziadka taką oto rzodkieweczkę, którą sprzedawał za 1,5 zl. Dałem mu 10 złotych bez reszty żeby go wspomóc, bo widać, że się nie przelewa, a mnie 10 zł nie zbawi. Jeżeli widzicie staruszków sprzedających gdzieś na rogu drobne warzywa lub owoce to kupcie od nich, nawet jeżeli nie jest to wam potrzebne. Cholernie szanuje tych skurczybyków, że nie lenią się na starość dorabiac w taki sposób. Aż mi serce ulzylo. #takaprawda #polska #gruparatowaniapoziomu
Fobiczek - Kupiłem od 80 letniego wychudzonego dziadka taką oto rzodkieweczkę, którą ...

źródło: comment_1592320332vi1xs5BlHSy0x6foccRN0n.jpg

Pobierz
  • 61
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Morritz:

Państwo oczywiście popiera drobną przedsiębiorczość, no ale tylko w przypadku jak dziadek od tej dyszki odprowadzi podatek i będzie miał kasę fiskalną ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Doinformuj
  • Odpowiedz
Jeżeli widzicie staruszków sprzedających gdzieś na rogu drobne warzywa lub owoce to kupcie od nich, nawet jeżeli nie jest to wam potrzebne. Cholernie szanuje tych skurczybyków, że nie lenią się na starość dorabiac w taki sposób. Aż mi serce ulzylo


@Fobiczek: po pierwsze to jest duży biznes i te dziadki są czyimiś pracownikami. A po drugie ten ktoś nie płaci podatków bo sprzedaje bez paragonów. Więc nigdy, przenigdy nie należy
  • Odpowiedz
@Banek5000: pieprzysz jak potłuczony ..
„sprzedaż nieprzetworzonych płodów rolnych nie podlega opodatkowaniu podatkiem dochodowym ... „
99,9% produktów jakie taki starszy człowiek na targu sprzedaje to właśnie to...
osobiście kupuje od kogoś kto ma :
a)kilka produktów a nie całe stanowisko zawalone jak market
b) te kilka produktów w ilościach które może dać małe gospodarstwo ... ktoś z jajkami w passacie pod sufit odpada
  • Odpowiedz
  • 2
Kupuje gdy mam potrzeba i chęć za cene rynkowa, a nie od dziada czy innej baby leśnej do tego przepłacając.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Fobiczek: xD może bym im wierzył gdybym sam nie widział jak seba podjechał BMW na rynek wyjął jajka z bagażnika po czym podeszla stara babcia i przy nich usiadła żeby sprzedawać xD oczywiście #!$%@? wie skąd jajka bo brak pieczątki, a bagażnik miał pelny no i oczywiście prawie wszystkie takiego samego rozmiaru xD
  • Odpowiedz
@Fobiczek: chudy bo pewnie wszystko przepija. Ogólnie to bym się trzymał z dala od takich ulicznych cwaniaczków, nie chciało się robić jak byli młodzi i teraz myślą, że za darmo bez podatków dorobią się na krzywdzie supermarketów :)
  • Odpowiedz
@Fobiczek nie wiem jak z warzywami ale w dużych miastach babcie z kwiatami to gruby biznes i one nie stoją tak same z siebie tyko są zatrudnione (może na czarno) i tylko chłopcy im podrzucają towar
  • Odpowiedz
@Fobiczek: potwierdzam, byłem tym dziadkiem. Właśnie jakiś stulejarz wykopek kupił ode mnie pęczek rzodkiewki za 10 PLN. Pewnie incell nie wiedział ile to normalnie kosztuje.
  • Odpowiedz