Wpis z mikrobloga

  • 1748
Kupiłem od 80 letniego wychudzonego dziadka taką oto rzodkieweczkę, którą sprzedawał za 1,5 zl. Dałem mu 10 złotych bez reszty żeby go wspomóc, bo widać, że się nie przelewa, a mnie 10 zł nie zbawi. Jeżeli widzicie staruszków sprzedających gdzieś na rogu drobne warzywa lub owoce to kupcie od nich, nawet jeżeli nie jest to wam potrzebne. Cholernie szanuje tych skurczybyków, że nie lenią się na starość dorabiac w taki sposób. Aż mi serce ulzylo. #takaprawda #polska #gruparatowaniapoziomu
Fobiczek - Kupiłem od 80 letniego wychudzonego dziadka taką oto rzodkieweczkę, którą ...

źródło: comment_1592320332vi1xs5BlHSy0x6foccRN0n.jpg

Pobierz
  • 61
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Fobiczek: masz dobre serce, ale w tym swiecie to nie poplaca. od razu pomyslalem, ze sa byznesmeni, ktorzy takich staruszkow wynajmuja, zeby zmiekczyc serce takich jak ty i kosza potezny hajs, a staruszki dostaja ochlapy
  • Odpowiedz
  • 3
@jogurcik666
@abyssos666
@virusriddle
@Morus123
@Endorfinek
@qusqui21
Jestem na 99% pewien, że dziadek sprzedawał na własną rękę. Obok niego stał jakiś stary zdezylowany rower którym jeżdżą puszkarze, sprzedawał jedynie pietruszkę, szczypior i ta rzodkiewke. Miał to rozstawione na takich zwykłych kartonach po owocach z biedronki. Widać po rzodkiewce, że jest hodowane na własną rękę, bo jest nieduża i nieregularne kształty ma. Dziadek trochę niedoslyszal i ogólnie będę
  • Odpowiedz
  • 1
@Himre

@Fobiczek

ojejku jaki ty dobroduszny, aż się musiałeś tutaj pochwalić, bo inaczej by się nie opłacało

Chodziło o to, aby zwrócić wasza uwagę, że czasami warto wrzucić głupie 5 zł dla takich ludzi.. Nie wiesz jaki los cię spotka i co przeżyła ta druga osoba
  • Odpowiedz
@Fobiczek: Rozumiem że chciałeś dobrze ale dawno nie widziałam większej głupoty niż kupowanie jedzenia którego nie potrzebujesz od dziadków na nielegalnych straganach, myśląc że komuś pomagasz. Sebki specjalnie stawiają tam starszych ludzi, właśnie po to żeby ci się ich żal zrobiło.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Fobiczek: zrobiłem podobnie w zeszłym roku jak spotkałem dzieciaki sprzedające latem lemoniadę. Chciały mi całą resztę lemoniady oddać. Wziąłem tylko trochę. Takie osoby warto wspierać.
  • Odpowiedz
Szanuje i popieram. Potrafimy zaokrąglać do pełnych kwot w restauracjach czy barach wiec można to wprowadzić do osiedlowych sklepów :) ja w lokalnym sklepie przeważnie zaokrąglam do jakiejś wygodnej kwoty. Znajomym to samo zalecam ale to ciemne masy. Ciepło na sercu się robi widząc takie zabiegi. Tak trzymać !!!
  • Odpowiedz