Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nie_masz_racj_idioto: pamiętam jak miałem w techbazie kilku sebów samochodziarzy, jak mieliśmy czas wolny na informatycznych lekcjach to większość grała w Counter-Strike'a, a te dzbany ciągle oglądały samochody na allegro itd. xDDD
@bigos555: @Iskaryota: jestem koniara, albo byłam, bo od kilku lat sledze tylko wyniki Polaków, już nie jeżdżę, ale to fakt, chyba mało koniar znasz.
Jak we wszystkim są różne stadia zaawansowania, i takie, które rekreacyjnie jeżdżą w szkółce raz w tygodniu często, choć nie zawsze, zwykle wiedzą tylko absolutne podstawy.

Potem ta wiedza rośnie, i byś mógł się zdziwić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Iskaryota: #!$%@? wała z tym lexusem i obrotomierzem jest tylko po to żeby dodać mu 'majestatyczności'. Są auta, które szybciej się wkręcają (veyron chociażby) + wiele zmodowanych fur ma analogi, które bez problemu dają radę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Stitch: W sumie racja, ale obrotomierz to urządzenie, które może być identyczne tu i tu, tyle, że z inną skalą, a co do wkręcania się na obroty, to bolidy f1 też robią to bardzo szybko, tylko te nowsze są coraz bardziej wykastrowane itd, co psuje ten sport.
@restecp: Nie do konca, bo zazwyczaj z fascynacja motoryzacja idzie tez jako taka wieza mechaniczna, fizyczna.

A wiedza o modzie nie przeklada sie kompletnie na nic innego, to jest totalna pustota, bo sama moda to tylko sztucznje kreowany konstrukt popytu i podazy. Motoryzacja jest silnie zwiazana z rozwojem technologicznym
@In_thrust_we_trust: odwrotnie. Większość samochodziarzy po prostu rozróżnia poszczególne modele, wiedza absolutnie nieprzydatna do niczego. Może jakiś mały procent zna sie na mechanice. Ale nawet wtedy, choćbyś znał każdą śrubkę w samochodzie, nie zmieni to świata. Może raz w życiu zaoszczedzisz kilka złotych u mechanika i to wszystko.

Moda czyni świat ładniejszym miejscem. Poza tym hobby ma sprawiać przyjemność danej osobie a nie zbawiać świat i łechtac wykopków. Jeśli kogoś to interesuje