Wpis z mikrobloga

jak działają pośrednicy kredytowi? Mają jakieś umowy z bankiem czy coś? Chce wziac kredyt hipoteczny i teraz nie wiem czy lepiej wziac taka stara znajomą czy nieznajomą osobę. Czy oni mają jakies umowy z bankami i proponują tylko oferty z własną korzyscia?
Wzialbym te znajoma ale nie wiem czy glupio potem nie bedzie jak jej powiem ze odrzucam oferty te co daje bo widzialem lepsze i czy moglaby mi ogarnac z tej ktora widziałem.
Znam mniej wiecej oferty, bo robiłem ocene zdolnosci niedawno

#kredythipoteczny #kredyt #nieruchomosci #mieszkanie
  • 16
stnieje ryzyko że potencjalnie mogą pchać cię w warunki kredytu mniej korzystne dla ciebie, tylko dlatego, że dany bank im zapłaci więcej


@danter: to dziala tak , posrednik wybierze bank gdzie on dostanie najwieksza prowizje... wiec nie licz ze bedzie sie dla ciebie posiwecal i wybierze to co wyjdzie najtaniej dla ciebie. jezeli juz nic nie pozsotanie to znajdzie taki bank ze da kredyt ponaciaga scoringi itp...
@danter: no pewnie, że ma. Np. ubezpieczyciele od aut mają podobno 30% zysku i oddadzą Ci tyle z niego ile chcą. Co Ci szkodzi z kilkoma pogadać? Jak wyjdzie na to, że któryś z nich Ci oferuje lepsze warunki no to ja bym nie patrzył tu na znajomości.
@theoforos1: oczywiście i tyczy się to absolutnie każdego doradcy kredytowego w kraju xD masz też ustawowy zakaz przeanalizowania ofert we własnym zakresie xDD serio, nie każdy chce Cię #!$%@?ć na hajs, na szczęście są ludzie, którzy rozumieją jak działa budowanie portfela klientów, czym jest rzetelność i etyka pracy.
@danter: #!$%@?, przecież nie idziesz z nią do łóżka :D dla Ciebie liczy się gdzie będziesz miał lepsze warunki, więc ja uderzał bym do kilku osób i wybrał najkorzystniejszą ofertę dla siebie
czywiście i tyczy się to absolutnie każdego doradcy kredytowego w kraju xD masz też ustawowy zakaz przeanalizowania ofert we własnym zakresie xDD serio, nie każdy chce Cię #!$%@?ć na hajs, na szczęście są ludzie, którzy rozumieją jak działa budowanie portfela klientów, czym jest rzetelność i etyka pracy.


@jadalny_kasztan: Sorry, ale tak długo jak to Bank płaci za pracę takiego pośrednika, tak długo pośrednik ten reprezentuje interesy Banku a nie Twoje.
Etyka
@danter: możesz sprobować u kilku. Jak będą jakieś różnice to wybierz najlepszą ofertę i dopiero wtedy zgódź się na składanie wniosku do banku (podobno sklada sie max 3 wnioski).
Pośrednik ma ustalone prowizje od sprzedaży konkretnej oferty, dlatego istnieje ryzyko, że poleci kredyt który oplaca się jemu, a nie Tobie (oczywiscie zaraz ktoś bedzie wył, że wszyscy są uczciwi).
Dlatego musisz sam przeanalizować WSZYSTKIE koszty (prowizje, ubezpieczenia, oplata za konto itd.).
@danter: tylko zaufany pośrednik, który zrealizował ofertę dla znajomych i oni było zadowoleni. Ja trafiłem na uczciwego faceta, no ale ja go miałem z polecenia, gdzie wcześniej wyprostował znajomemu dosyć pokrętną historię kredytową, a jeszcze wcześniej wielu innym osobom.

Losowym ludkom z Open Finance to... w mojej opinii nawet nie ma co zawracać sobie głowy. Byłem u nich, ale oferta była dosyć kiepska.
@danter: idź do znajomej + do 5 innych (nie żadnych open finance, weź zerknij w jakieś rankingi, opinie ect). Jak ktoś da lepsze warunki niż znajoma to pogadaj z nią szczerze, że dostałeś lepsze - może coś ogarnie bo lepiej zejść z 1000 na 500 (przykładowo, nie znam kwot) niż dostać 0 ;-)