Wpis z mikrobloga

@kaitek666:

zdefiniuj rasizm tak, że to z zasady niemożliwe by działał wobec białych

"no dalej, pokaż mi rasizm wobec białych cwaniaku"


( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@kaitek666: bo rasizm nie jest po to aby bronić inne rasy przed dyskryminacją. to jest tak samo durny wymysł jak feminizm czy inne temu podobne głupoty.
nikt się z Afroamerykanów nie śmieje, że są złodziejami bezpodstawnie. taka jest prawda, że za spora liczbę kradzieży odpowiadają właśnie oni. to tak jakby gej był oburzony bo mu powiesz, że rucha chłopa w tyłek. no rucha i takie są fakty, wiec czemu mam o
  • Odpowiedz
@kaitek666: Ale RPA faktycznie słabo łapie się pod "rasizm". Masz po prostu społeczeństwo z dużym rozwarstwieniem i wysoką przestępczością. Mają 50 razy więcej (!) zabójstw, niż u nas. Farmerzy są dobrym celem - majętni, na odległych peryferiach. Motyw rasowy jest marginalny.

Wołam @Ethordin, niech was wyjaśni.

A tymczasem podeślę link, który podał mi w/w kolega:
https://africacheck.org/factsheets/factsheet-statistics-farm-attacks-murders-sa/

Prawie na samym dole masz "motives".
  • Odpowiedz
@NoMercyIncluded że całkowicie nie ma rasizmu w RPA to bym nie powiedział, ot słynne BBBEE, ale jest ono umocowane głeboko we wspomnianym przez Ciebie rozwarstwieniu społecznym i tym, że ponzniesieniu apartheidu było kilka milionów "teraz już ludzi i obywateli", których trzeba było jakoś przeprowadzić od "podludzi" do "ludzi". I teraz większość małych biznesów jest w rękach białych, za to korporacje mają rasowe profilowanie i pewien rodzaj parytetów.

A jesli chodzi o farmerów,
  • Odpowiedz