Wpis z mikrobloga

@Soojin21: Jan Paweł II o wielu rzeczach nie wiedział, nie udowodniono, że wiedział o masowej pedofilii w kościele i ukrywaniu tego.
Są dowody, że takie informacje mogły być blokowane zanim do niego dotarły m.in. przez grubasa Dziwisza.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 144
@Clear:

Jan Paweł II o wielu rzeczach nie wiedział, nie udowodniono, że wiedział o masowej pedofilii w kościele i ukrywaniu tego.


Skoro nie wiedział o ogromnych aferach pedofilskich, które działy się pod jego nosem to znaczy, że wcale nie był wybitnym papieżem, tylko okropnie niekompetentnym. W takim razie nie zasługuje na tak wielki kult
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 83
@zartos: bardziej oburza cię to, że księża gwałcą dzieci, a inny księża ich kryją czy to, że zrobiłam o tym wpis na wykopie?
  • Odpowiedz
@Soojin21: Jeśli informacje były przed nim ukrywane przez osobę, której ufał, to nie byłoby to bardzo dziwne.

Inna sprawa, że JP2 nie był aż tak wybitnym papieżem jak go niektórzy Polacy malują. Robił kroki w dobrą stronę, ale też sporo złych jak wspieranie np. Radia Maryja i antychrysta Rydzyka.
  • Odpowiedz
Jeśli informacje były przed nim ukrywane przez osobę, której ufał, to nie byłoby to bardzo dziwne


@Clear: Był przedtem długie lata księdzem, biskupem i arcybiskupem. Cały czas "nic nie wiedział"? Żadnego księdza nie przenosił i o żadnych takich przeniesieniach nie słyszał? A o skandalach pedofilskich w Ameryce było już bardzo głośno. Gazety też Dziwisz przed nim chował?
  • Odpowiedz
@Andreth: @Soojin21, mimo wszystko wymyślanie takich cytatów, i sugerowanie jakoby Jan Paweł II sam także bezpośrednio maczał palce w ukrywaniu pedofilii to zdecydowanie za wiele. To już poziom PiS-u i TVP.
Jako osoba, której z polskim kościołem katolickim bardzo nie po drodze, i człowiek, który PiS wręcz nienawidzi takiego poziomu manipulacji zaakceptować nie mogę i trochę przykro mi, że aż tak bardzo zniżacie się poziomem do poziomu #
  • Odpowiedz
  • 8
@Clear tylko ze maczał. Dlatego zmienił prawo Kościelne odnośnie pedofilii, dzięki czemu wprowadził za ten czyn "sprawiedliwa kare", czyli bliżej niezdefiniowaną sankcje do dowolnej interpretacji.

Dodatkowo zwołał ok 2000 roku spotkanie biskupow amerykańskich żeby pogadać o pedofilii.
  • Odpowiedz