Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 144
@Clear:

Jan Paweł II o wielu rzeczach nie wiedział, nie udowodniono, że wiedział o masowej pedofilii w kościele i ukrywaniu tego.


Skoro nie wiedział o ogromnych aferach pedofilskich, które działy się pod jego nosem to znaczy, że wcale nie był wybitnym papieżem, tylko okropnie niekompetentnym. W takim razie nie zasługuje na tak wielki kult
Jeśli informacje były przed nim ukrywane przez osobę, której ufał, to nie byłoby to bardzo dziwne


@Clear: Był przedtem długie lata księdzem, biskupem i arcybiskupem. Cały czas "nic nie wiedział"? Żadnego księdza nie przenosił i o żadnych takich przeniesieniach nie słyszał? A o skandalach pedofilskich w Ameryce było już bardzo głośno. Gazety też Dziwisz przed nim chował?
@Andreth: @Soojin21, mimo wszystko wymyślanie takich cytatów, i sugerowanie jakoby Jan Paweł II sam także bezpośrednio maczał palce w ukrywaniu pedofilii to zdecydowanie za wiele. To już poziom PiS-u i TVP.
Jako osoba, której z polskim kościołem katolickim bardzo nie po drodze, i człowiek, który PiS wręcz nienawidzi takiego poziomu manipulacji zaakceptować nie mogę i trochę przykro mi, że aż tak bardzo zniżacie się poziomem do poziomu #4konserwy :(