Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 21
@mroznykasztan: zadam to samo pytanie co koledze wyżej.

Co cię bardziej oburza? To, że księża bazkarnie gwałcą dzieci i są chronieni przez innych księży i prokuraturę, czy może to, że zrobiłam o tym wpis?
  • Odpowiedz
Co cię bardziej oburza? To, że księża bazkarnie gwałcą dzieci i są chronieni przez innych księży i prokuraturę, czy może to, że zrobiłam o tym wpis?


@Soojin21: Pierwsza sprawa jest okropna, druga - też, choć trochę mniej.
Nie odpowiedziałaś na moje pytanie - po co te prowokacje?
  • Odpowiedz
@Soojin21 Wiesz jak bardzo oburza mnie Twój wpis?
Po co prowokujesz? Święty Papiez Polak tyle lat walczył, żeby nie było afery, a teraz chcesz to zniszczyć i wyciągasz jakieś brudy z przeszłości?
GrammarNazi - @Soojin21 Wiesz jak bardzo oburza mnie Twój wpis?
Po co prowokujesz? Św...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 30
@mroznykasztan: prowokacje? Dobrze, przepraszam. Już więcej nie będę pisać, że człowiek który ma swoją ulicę w każdym polskim miescie tuszował pedofilie i nie zasługuje na nic więcej niż śmietnik historii.

Sekielscy kręcą film na ten temat. Napisz do nich, żeby tego nie robili bo urażą delikatne niczym płatki śniegu uczucia katolików
  • Odpowiedz
Już więcej nie będę pisać, że człowiek który ma swoją ulicę w każdym polskim miescie tuszował pedofilie i nie zasługuje na nic więcej niż śmietnik historii.


@Soojin21: To już Twoja opinia, dość kontrowersyjna, nie powiem. Aż chce się zapytać klasykiem - ma Pani dowód?
Jak Sekielscy nakręcą film z konkretnymi dowodami to chętnie zmienię swoje zdanie. Na razie - to są tylko Twoje przypuszczenia.
  • Odpowiedz
@GrammarNazi: Pierwszy artykuł mówi o tym, że ksiądz, który później został wydalony z kościoła za pedofilie przelał do Watykanu znaczne sumy pieniędzy. Drugi artykuł to ocena pontyfikatu JPII. I znajduje się tam takie zwrot:

Nie przekonują już argumenty, że papież mógł nic nie wiedzieć, że ukrywano przed nim rozmiar nadużyć związanych z gwałceniem dzieci przez duchownych. Kościół wcześniej czy później będzie musiał pokazać swoje archiwa także w tej kwestii, by móc
  • Odpowiedz
@GrammarNazi Nie wiem, czy Hitler wiedział czy nie. To nie o tym jest dyskusja.
Nie ma żadnego dowodu - dokumentu, nagrania, zeznania świadków (chociaż to akurat najsłabszy jest dowód, ludzie lubią kłamać) - na potwierdzenie tezy, że JP II wiedział o pedofilii wśród księży i ją tuszował. A skoro nie ma dowodów - to po co takie niepewne tezy głosić?
  • Odpowiedz