Wpis z mikrobloga

  • 1379
Na naszych oczach dzieje się historia. Niedawno pisałem o panu, który poleca ominięcie zabezpieczenia różnicowego w skrzynce w celu poprawienia wrażeń odsłuchowych.
Niezorientowanym przypomnę, że może to skutkować śmiertelnym porażeniem. W końcu jednak audiofile goniący napuszonego od elektryczności króliczka nie muszą się aż tak poświęcać, oto bowiem powstała audiofilska różnicówka!

W cenie około 3800 złotych otrzymujemy elegancki, czarny wyłącznik nadprądowy. Na holenderskim portalu audio przeczytamy o nim:

Od kiedy tylko przełącznik różnicowy stał się obowiązkowy w Holandii w 1975 r., wielu audiofilów miało świadomość jego negatywnego wpływu na dźwięk. (...) Na forach można przeczytać, jak audiofile doświadczają pozytywnej zmiany w dźwięku swojego systemu po ominięciu przełącznika. Oczywiście nie jest to zalecane ani nawet legalne, ale kto się dowie, prawda?


Faktycznie, nie dowie się nikt, dopóki ktoś się nie usmaży, kręcąc gałką ( ͡º ͜ʖ͡º)
Dalej autor opisuje doświadczenie wymiany bezpiecznika w skrzynce, które pchnęło go do wymiany i tego zabezpieczenia:

Po wymianie standardowego bezpiecznika Hager MKS 5 16 na audiofilski wyłącznik automatyczny GigaWatt G-C16A, zdałem sobie sprawę, że standardowy przełącznik różnicowy wciąż jest w obwodzie, ale mimo to mój system brzmiał naprawdę świetnie


Oczywiście następnie różnicówka została wygrzana i można było zasiąść do rytualnego odsłuchu. Wrażenia? Oczywiście poprawa! ;)

W ciągu kilku taktów stało się jasne, że bas stał się bardziej autorytatywny, ale nie stał się gruby ani mniej zdefiniowany. Był niewątpliwie bardziej krzepki, ale wciąż chrupiący i absolutnie nic nie zostało stracone pod względem prędkości, transjentów lub artykulacji. (...) Góra stała się bardziej realistyczna, miała większy obrys i wyraźniejsze harmoniczne. Teraz znacznie lepiej słyszałem różne elementy, które składają się na dźwięk hi-hatu (początkowe uderzenie, po którym następuje bogaty rezonans o zróżnicowanej fakturze, a następnie zanik), zamiast słyszeć głównie szumy górne.


Do słownika wyrażeń pozytywnie zakręconych dołączył właśnie autorytatywny bas! Ach, oczywiście scena też się poszerzyła, a jak! ;) Jednak tutaj działy się też inne czary:

Standardowy przełącznik Hagera wypełniał pokój dźwiękiem bardziej przypominającym metronom pod względem ruchu w scenie dźwiękowej. (...) dźwięk z Doepke DFS-2 był po prostu bardziej realistyczny. Było to zauważalne po wyraźniejszym „oddychaniu” muzyki, sposobie, w jaki przedstawienie ożywało i energetyzowało pomieszczenie w bardziej naturalny cykl przypływu i odpływu.


I niech mi ktoś powie, że te opisy nie są generowane automatycznie xD
Przypominam, że po zainstalowaniu tej różnicówki, audiofilskiego bezpiecznika, gniazdka i oprawki na gniazdko, wymianie kabli zasilających w ścianie, instalacji filtrów, kondycjonerów prądowych i audiofilskiej listwy, nie osiągniemy jeszcze prądowej nirwany. W dalszym ciągu czekamy bowiem na audiofilski licznik prądowy.

#audiovoodoo #tonskladowy
Roszp - Na naszych oczach dzieje się historia. Niedawno pisałem o panu, który poleca ...

źródło: comment_1592198538N67ewkYa52tqnwg8y1VO4D.jpg

Pobierz
  • 120
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

To jest dopiero jakość ( ͡° ͜ʖ ͡°), a nie jakieś nowoczesne wynalazki.


@mbbb: Mmm, analogowy, niemalże lampowy! ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@archive tak, z angielskiego. Język używany w tego typu tekstach jest bardzo obszerny, często nie ma odpowiednika w języku polskim. Niektóre rzeczy trzeba tłumaczyć "naokoło", żeby zachować sens, ale jak trafiam na taki "autorytatywny bas" to witki opadają i zostawiam ;)
  • Odpowiedz
@mbbb: to jest inne urządzenie


@Felonious_Gru: Wiem, ale w starym budownictwie RCD nie było wymagane i dzięki temu mogę cieszyć się powalająca jakością dźwięku ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
tam, teraz każdy ogarnięty audiofil inwestuje w solary XD


@Roszp: Solary xD Chyba jacyś amatorzy którzy nie znają się na muzyce, królewskim basie i wysokimi niczym Everest sopranie, od rozbłysków słonecznych można ogłuchnąć.
  • Odpowiedz
@kinasato: xD

"Na koniec cytat z Pani Reiko - żony jednego z audiofilów:

To wykracza poza mój sposób rozumienia, ale jeśli gdyby mu to zabrać, straci motywację do życia."
  • Odpowiedz
@Roszp: już nie wiem jak to jest z tymi audiofilami.onj wyżej już cenią muzykę z super hiper hiendowego zestawu czy posłuchanie na żywo. Ja się zastanawiam czy człowiek jest w stanie zagrać tak czysto i doskonale jak brzmi muzyka wspierana przez te wszystkie urzadzenia
  • Odpowiedz