Wpis z mikrobloga

@wykopowajulka15: zwłaszcza pkt 3 jest trudny
Aby móc skorzystać z przepisów dotyczących najmu okazjonalnego, umowa, którą zawiera właściciel z najemcą, musi zawierać:

Oświadczenie najemcy w formie aktu notarialnego, w którym poddaje się on egzekucji i zobowiązuje się do opróżnienia i wydania lokalu użytkowego na podstawie umowy najmu w terminie wskazanym w żądaniu opuszczenia lokalu.
Wskazanie przez najemcę innego lokalu, w którym będzie mógł on zamieszkać w przypadku egzekucji obowiązku opróżnienia
  • Odpowiedz
@wykopowajulka15: ale te koszty ponosisz raz a niższa cena najmu pozwoli je zamortyzować (właściciel nie musi się martwić że przestaniesz płacić i z góry dodawać kilka procent by pokryć ewentualne straty)
  • Odpowiedz
@darek-jg: Jasne, zgadzam się. Nie wiem, 200-500zł to są żadne koszta. Kwestia tego, że patrzę, że z każdej strony jakieś ukryte koszta, wydatki, prowizje, umowy na internet na własną rękę i w końcu to wszystko już przytłacza.
  • Odpowiedz
To serio jest tyle formalności przy tym? Ja niedawno przedluzalem wynajem mieszkania. Poprzednio miałem umowę najmu, teraz najem okazjonalny. Obie treścią identyczne, różnica wlasnie tylko w rodzaju umowy. 3 strony jakiś bzdur nt. warunków + załącznik do umowy odnośnie wyposażenia i stanu liczników. Zadnych notariuszy, oświadczeń podpisanych przez moich rodziców ze mnie przygarną w razie wypowiedzenia umowy. Czy mam się czego obawiać czy może właściciel sam sobie strzelił w kolano nie uwzględniając
  • Odpowiedz
@wykopowajulka15: to jest tylko info, że jak nie płacisz w terminie, to po jakimś czasie (powinno być w umowie) właściciel będzie mógł wezwać firmę specjalizującą się w przeprowadzkach, która spakuje Twoje rzeczy i na Twój koszt odeśle je do mieszkania, które będzie wskazane we wniosku.

To jest zabezpieczenie dla właściciela, że nie będzie miał dzikich lokatorów mieszkających pół roku bez opłat. Raczej standard, ale ponieważ to zabezpieczenie dla właściciela, to
  • Odpowiedz