Wpis z mikrobloga

477 514 + 129 + 133 + 149 + 146 + 108 = 478 179

Wypad z rowerem do Olsztyna i na Mierzeję Wiślaną ( ʖ̯)

129 - Pociągiem do Olsztyna, tam rowerowe szczegółowe zwiedzanie miasta. Dalej kilka odcinków Łynostrady i dookoła jeziora Długiego. Super trasy, Olsztyn to jednak niezły raj dla #gravel Dalej kierunek Jeziorany oraz warmińska prowincja i lasy.

133 - Tranzyt na mierzeję. Główny cel Wysoczyzna, a potem Żuławy Elbląskie. Trasa ciekawa, bo z połowa w deszczu :) Najmocniej rozpadało się oczywiście na pionowych, leśnych zjazdach w okolicach Kadyńskiego Lasu. Trzeba było przez to zrezygnować z ciekawego odcinka po leśnym wąwozie w rezerwacie Buki Wysoczyzny Elbląskiej, jednak nie ta pogoda na takie terenowe wyzwania, zwłaszcza że chwilę wcześniej złapałem gumę i trochę się cykałem tak dalej szaleć na kompletnym odludziu ( ͡° ͜ʖ ͡°)

149 - Full Mierzeja, czyli odhaczone wszystkie najciekawsze miejsca, wszystkie miejscowości i całą super ścieżkę R10 wzdłuż Mierzei, w tym oczywiście standardowa fotka na plaży przy granicy z Ruskimi.

146 - Pierwszy cel Wyspa Sobieszewska, tam m.in. przebijanie się po kamulcach do ujścia Wisły czy rezerwat Ptasi Raj. Dalej odcinki po Wielkich Żuławach Malborskich, oraz do Nowego Dworu Gdańskiego. Na koniec żuławskie zakamarki, czyli po prostu przegląd wszelakiego typu płyt betonowych jako nawierzchnia ¯\_(ツ)_/¯

108 - Do Malborka na pociąg powrotny. Po drodze m.in. Nowy Staw, kościół w Piekle, czy bunkry Twierdzy Malbork.

Na zdjęciach pierwszy rząd: Granica na Mierzei, warmińska prowincja oraz Olsztyn
drugi rząd: super ścieżka R10 wzdłuż Mierzei, tu najciekawszy odcinek od przekopu do Krynicy Morskiej. Obok jeden z wielu domów podcieniowych na żuławach
trzeci: skarpa z super widoczkami na Zalew Wiślany
czwarty: dziurawe zjazdy na Wysoczyźnie Elbląskiej :) Dobrze, że tylko dętka, bo mocno przywaliłem.
pięć: ujście Wisły
przedostatnie: Nogat
Na dole: Malbork, Jeziorany oraz stara słodownia w Nowym Stawie

#rowerowyrownik #100km #bikepacking
SnikerS89 - 477 514 + 129 + 133 + 149 + 146 + 108 = 478 179

Wypad z rowerem do Ols...

źródło: comment_15919883092dRGR49RogOFMUHzYK5cHE.jpg

Pobierz
  • 8
Z innych, mało interesujących ciekawostek to od razu z 5km po starcie jebło mi mocowanie BOA w bucie… Pierwszego dnia zakleiłem buta taśmą, drugiego się odklejało na deszczu, to trzeba było dokupić dodatkową rolkę taśmy klejącej xD Trzeciego dnia zacisnąłem buta paskiem od mocowania bagażu, trzymało do końca lepiej niż BOA w drugim bucie, trzeba będzie to opatentować ;)
SnikerS89 - Z innych, mało interesujących ciekawostek to od razu z 5km po starcie jeb...

źródło: comment_1591988371AOZkliRwByLhojA4Jy0ysc.jpg

Pobierz
@erwinketa: No nie mów, że ich jakość się podoba ;) To akurat minus tego wypadu, słaby zasięg był na noclegu, to podkręciłem kompresję zdjęć, na telefonie wyglądało to ok, ale jak po powrocie zgrałem na PC, to trochę pikseloza :/ A robiłem starszym, pancernym chińczykiem doogee s60.
@komutacja: Super rozwiązanie, jeśli masz tam na widelcu śruby montażowe, bo to jest klatka Blackburn outpost cargo cage + oddzielne worki (te akurat to dry sack Osprey 12L, polecam).

Dużo się mieści, sztywno i wygodnie (jeśli kupi się dłuższe paski mocujące, niż te oryginalne od Blackburna, tamte to maks 8L worki mocowałem, po siłowaniu na styk).