Wpis z mikrobloga

Czy dla Was też sztandar szkoły był bez sensu? Po co to komu XD Ludzie elegancko ubrani w białych rękawiczkach na rozpoczęciach/zakończeniach go niosą a przez resztę roku zwinięty, jebnięty w jakiejś komórce w szkole XD I stoi ta trójka dzieci, chłop co trzyma i dwie baby jak meble. Po co te baby XD Inni uciekają z tych cyrków a te piwniczaki biednie muszą wytrwale stać

#kiciochpyta #wtf #szkola #polska #tradycja
  • 25
@TheRickestRick: To ja jestem głupi, ale taka tradycja jest super. Szkoła ma własny sztandar, który bierze udział w wydarzeniach, jest swego rodzaju elementem uroczystości. Daje to jakieś poczucie ujednolicenia i zżycia ze szkołą. Sam sztandar też jest wykorzystywany poza terytorium szkoły, gdzie stanowi swego rodzaju reklamę.
Sztandary nie są w komórkach w szkole, lecz zazwyczaj w specjalnie poświęconej temu gablocie w miejscu od razu widocznym, dla odwiedzających szkołę.
Nikt nigdy nie
takie samo pajacowanie jak nazywanie ludzi z magistrem "profesorem"


@elf_pszeniczny: odpowiem ci na pytanie: bo to są dziady nieudacznicy, którzy chcą w ten sposób uleczyć swoje ego. W swoim życiu spotkałem tylko jedną nauczycielkę, która zasługiwała na nazwanie jej profesorem bo mówiła, że na szacunek trzeba sobie zasłużyć. Reszta twierdziła, że należy on im się z automatu
@TheRickestRick: Ej ja tez z tym chodzilam xD za moich czasow to byl prestiz hahah pamietam raz musielismy jechac na jakis pogrzeb i kurde stoimy kolo grobu, wiatr wieje ze ja tym sztandarem co chwile gdzies dostawalam, lzy w oczach bo trzeba prosto stac a jak Ci wiatr wieje to masakra
@TheRickestRick: do dziś pamiętam jak walczyłem z moją wychowawczynią żeby mnie nie brali do sztandaru w podstawówce, #!$%@? w postaci nieśmiałości mi nie pozwalało. Po kilku odmowach moja wychowawczyni aż zadzwoniła do moich rodziców, żeby mnie namówili XDD