Wpis z mikrobloga

Czy popierasz wprowadzenie związków partnerskich dla osób tej samej płci?

1. Tak, popieram.

2. Nie, nie popieram bo:
a) przywileje należą się parom, które mogą mieć razem dzieci, co za tym idzie popieram wprowadzenie zakazu formalizacji związku dla par bezpłodnych.

b) homoseksualizm jest nienaturalny, co za tym idzie popieram wprowadzenie zakazu korzystanie z wszystkiego co nienaturalne - samochódów, telefonów, lekarstw itp.

c) homoseksualiści już mają równe prawa, przecież mogą wziąć ślub z osobą innej płci. Uważam również, że katolicy mają takie same prawa jak muzułmanie w Arabii Saudyjskiej bo mogą i ci i ci mogą wyznawać boga Koranu.

d) mam fiksacje analne i gdy myślę o homoseksualizmie to kojarzy mi się jedynie z ruchaniem w odbyt, zapominam, że kobiety również mogą być homoseksualne oraz, że związek nie opiera się tylko na seksie. A no i postuluję zakaz uprawiania seksu analnego przez pary heteroseksualne.

e) w mojej świętej Biblii napisano, że homoseksualizm to grzech, a że ja słucham tego co mówi Biblia to rozdałem już cały swój majątek biednym bo Jezus tak kazał i popieram niewolnictwo.

f) postulat może i słuszny, ale jak damy palec to wezmą całą rękę - zaraz pojawią się związki z kozą, dlatego jestem przeciwny nadawaniu równych praw kobietom bo zaraz będzie trzeba nadawać prawa kozom, jak również nie popieram pójścia 6 latkow do szkoły bo zaraz będzie trzeba posyłać do niej 2 latkow albo oczywiście kozy.

g) jestem hipokrytą i podoba mi się tylko pierwsza część powyższych podpunktów, ale już nie konsekwencja takiego myślenia.

h) żadne z powyższych (napisz w komentarzu)

Czy zapomniałem o jakimś świetnym argumencie prawaków?

#homoseksualizm #ankieta #neuropa #4konserwy
  • 20
  • Odpowiedz
@gzres ale po co te całe związki partnerskie, przecież instytucja małżeństwa jest po to, aby założyć rodzinę. Do czego pary jednopłciowe nie są zdolne.
  • Odpowiedz
  • 5
@Nygas232 Ban na homośluby jest narzędziem dominacji jednej grupy nad drugą. Możesz argumentować tą kwestię jak chcesz, ale w dzisiejszym dyskursie nie chodzi już o logikę, a o symbole. Nie
  • Odpowiedz
Nie ma żadnego bana na homośluby. A homośluby są nikomu niepotrzebne. A o symbolizm raczej chodzi właśnie lewej stronie, by wymóc nowy ład czy jak tam to oni nazywają
  • Odpowiedz
@Nygas232: Bezproduktywne nie znaczy niepotrzebne. Sztuka, z reguły bez praktycznego użytku, potrzebna jest jak najbardziej. Ślub, będący wyrazem miłości dwóch osób, nie jest pusty, przeciwnie, dla tych ludzi to najpewniej najpełniejsza chwila ich życia.
  • Odpowiedz
@Tadeusz_Radziwill: Ale miłość nie jest konieczna to zawarcia ślubu, to przede wszystkim umowa cywilnoprawna między małżonkami. A sztuka ma jak najbardziej praktyczny użytek, np. muzyka może służyć do tańca.
  • Odpowiedz
@Nygas232: A jaki praktyczny użytek ma taniec? Już nie mówiąc o tym, że esteci propagowali ideę "sztuki dla sztuki", gdzie sztuka jest zupełnie bezużyteczna i postrzegana jako wartość sama w sobie. Nie mówię, że nie ma sztuki użytecznej, mówię, że często bywa bezużyteczna.

Ale miłość nie jest konieczna to zawarcia ślubu, to przede wszystkim umowa cywilnoprawna między małżonkami.


Miłość nie jest konieczna, ale ponownie, nie jesteś uprawniony do mówienia, z jakiego
  • Odpowiedz
@gzres tak popieram, i nie tylko dla osób tej samej płci, także dla osób różnych płci. Byłoby to sformalizowanie związku który jeszcze nie jest na etapie małżeństwa (lub w ogóle takiego nie planuje), a ulatwialoby sporo spraw.
  • Odpowiedz
Miłość nie jest konieczna, ale ponownie, nie jesteś uprawniony do mówienia, z jakiego powodu ktoś ma brać albo nie brać ślubu. Nie napisałem, że miłość jest konieczna, ale jeśli ktoś ma ochotę wziąć ślub, a miłość dla skrajnej większości jest taką motywacją, to powinien mieć takie prawo niezależnie od tego, czy ty uważasz to za produktywne czy jałowe.


Nie rób cyrku z małżeństwa, skoro zależy Tobie na "symbolicznych" ślubach, to tylko po
  • Odpowiedz
@Nygas232:
Stary, co Ci to przeszkadza, chcą się wiązać, niech się wiążą co Tobie do tego? A z tego są też profity dla społeczeństwa - bo jak wiadomo, geje mają #!$%@? partnerów w ciągu życia i wysokie ryzyko przenoszenia chorób. A taki ustatkowany gej już nie będzie tak narażał siebie i reszty ludności.
Poza tym było to podnoszone na wykopie w czasie lockdownu z powodu epidemii - małżonkowie mogli się odwiedzać
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@gzres: Elo, prawak i katol here. Związki partnerskie, jeśli zostałyby wprowadzone pod taką nazwą i różniłyby się nazewnictwem od małżeństwa (jak i szczegółami, np. Możliwością adopcji dzieci), jestem w stanie zaakceptować. Uważam też, że jeśli tacy ludzie chcą mieć ślub cywilny (który i tak z punktu widzenia kościoła nie jest wiążący, bo podchodzi pod prawo świeckie, a nie kościelne), to powinni być w stanie to zrobić. Nie uważam, żeby zezwolenie na
  • Odpowiedz
Niepotrzebne tak jak piątek koło u wozu, jałowe, bezproduktywne, puste... Głupie po prostu.


@Nygas232: Nawet jeżeli ty tak uważasz, to jest to żaden argument przeciwko legalizacji tego dla ludzi, którzy tak nie uważają. Obawiam się że twoje słowa tutaj są jałowe, bezproduktywne, puste i tak dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mimo to wierzę (w przeciwieństwie, jak wnioskuję, do ciebie) że powinieneś zachować prawo do wypowiadania się.

Niestety
  • Odpowiedz
@Nygas232:

Nie rób cyrku z małżeństwa


Ty robisz cyrk mówiąc, że jest czymś innym niż jest w rzeczywistości.

skoro zależy Tobie na "symbolicznych" ślubach


Mnie zależy na tym, żeby ludzie nie byli traktowani przez własne państwo jak odpad.

to tylko po to, aby forsować ideologię


Typowy prawicowy bełkot pozbawiony treści.

Napisałem, że dwie osoby, które chcą wziąć ślub z miłości (jak robi to dzisiaj blisko 100% osób), to dla nich ma
  • Odpowiedz