Wpis z mikrobloga

@SonGocha99: A jak jeśli nie okupacją nazwać podporządkowanie się jakiejś lokalnej ludności poprzez groźby czy ataki zbrojne? Wielu krajach królestwa już chrześcijańskie poprzez najazdy wymuszały przyjęcie chrztu przez ich pogańskich sąsiadów, tłumiąc aktywnie wszelkie znamiona innej wiary. Wszak w Polsce jeszcze w XII wieku niektóre osady śródleśne, o których włodarze w zamkach trochę zapomnieli, nadal kultywowali stare zwyczaje, ale z roku na rok pogan było co raz mniej. Wielu też oficjalnie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@SonGocha99: art. 25. 1. Kościoły i inne związki wyznaniowe są równouprawnione.
Art. 25.2. Władze publiczne w Rzeczypospolitej Polskiej zachowują bezstronność w sprawach przekonań religijnych, światopoglądowych i filozoficznych, zapewniając swobodę ich wyrażania w życiu publicznym.
Art. 53. 1. Każdemu zapewnia się wolność sumienia i religii.

Trzeba być:
a. Głupcem
b. Katolickim fundamentalistą
Żeby nie widzieć, jak jasno polska konstytucja mówi, że Polska nie jest krajem wyznaniowym.

Zdaje sobie sprawe, że konstytucja dla
@SonGocha99: Jeszcze gdyby wchodziła w grę matka, siostra lub córka, to miałbym zastrzeżenia o możliwe zapłodnienie, które może się skończyć z dużym prawdopodobieństwem upośledzeniem płodu, ale z punktu widzenia "obrzydzenia" to mnie to nie obchodzi, co inni dorośli ludzie robią w łóżku.
najgorsze że jak dzieci widzą te parady to się mnie pytają "tato a ci panowie czemu chodzą w sukienkach?"


A ja nie wiem co mam odpowiedzieć więc mówię że no to taka starodawna sekta co wierzy w rezurekcję, zamianę wody w wino i inne magiczne sztuczki.

Mówię mu także że lepiej z nimi nie fikać bo kiedyś zmietli konkurencję wiedźm przez spalenie ich na sztosie ale ogólnie to są pokojowi tylko nienawidzą
ale z punktu widzenia "obrzydzenia" to mnie to nie obchodzi, co inni dorośli ludzie robią w łóżku.


@PilariousD: I tak byś to tłumaczył swojemu synkowi? Jak dorośniesz to będziemy mogli uprawiać seks, jak będziesz chciał, to całkowicie naturalne i musisz wiedzieć że tacy ludzie są.
@SonGocha99: To nie jest fikołek, po prostu nie rozumiesz co to znaczy że kraj jest chrześcijański, katolicki, islamski, itd. albo raczej rozumiesz to na prosty rozum. Nie ma znaczenia ile procent co twierdzi i nie używaj bezsensownie słów, których znaczenia nie znasz.
@SonGocha99: według badań kazirodztwo bardzo rzadko ma miejsce w takiej sytuacji. Najczęściej dochodzi do niego na przykład między rozdzielonym we wczesnym dzieciństwie rodzeństwie, które poznało się dopiero jako dorośli ludzie. Jeśli ojciec jest w związku z synem to najpewniej go nie wychowywał i nie miał z nim kontaktu przez większość życia.

Zresztą to, że nie piętnuje się takich ludzi nie oznacza, że jest się jednym z nich. Można wytłumaczyć dziecku, że
@SonGocha99:

I tak byś to tłumaczył swojemu synkowi?


A jak Ty wyjaśnisz dziecku co to jest BDSM? I czemu sugerujesz od razu "Jak dorośniesz to będziemy mogli uprawiać seks, jak będziesz chciał"? Skąd w ogóle takie zdanie strzeliło Ci do łba? Jeśli mówię, że coś mnie nie obrzydza, wcale nie oznacza, że sam coś takiego robię lub chcę robić. Na przykład, jeśli komuś nie przeszkadza, że dwoje osób homoseksualnych uprawia prywatnie
Gdzie by o takiej możliwości usłyszało, nie wiem


@PilariousD: Mnie również jak większości ludzi nie obchodzi co kto robi we własnej sypialni, problem pojawia się gdy ktoś próbuje systemowo wprowadzać do szkół edukację seksualną opartą na własnej ideologii. Dlaczego nauczanie o mniejszości gejów i lesbijek w szkole ma być OK, to może też nauczać o kazirodztwie, BSDM i wszelkich innych udziwnieniach. Przecież tacy ludzie też są i zasługują na szacunek. Czy
dejcie spokój z tymi baitami bo kurła przez właśnie takie posty już kiedyś tu usunąłem konto i teraz muszę jako zielonka tu wracać, dlatego postuję tylko w nsfw i tyleczkach bo kurła już się nie da czytać. nawet na 4chanie nie ma takich ataków, niech każdy robi co chce, wierzy w co chce i do widzenia, ja pierdziele. to może było śmiesze w okolicach 2013 jak demotywatory były na topie
Pobierz
źródło: comment_1591900582AO1yqhrHWGwB09KdVE24aM.jpg
@SonGocha99: Widzę, że ktoś tu ma problem z rozróżnieniem orientacji seksualnej od fetyszy i parafilii. Nie wiem też jak sobie wyobrażasz lekcje wychowania seksualnego. Przecież to nie będzie tak, że przez cały semestr będzie gadanie tylko o homoseksualizmie, jedynie poświęcona byłaby jedna czy dwie lekcje na wyjaśnienie podstaw biologicznych i psychologicznych istnienia różnych orientacji seksualnych, jak i odbiorze w społeczeństwie. Kwestie kazirodztwa, BDSM, fetyszu stóp czy jakiegokolwiek innego fetyszu czy parafilii
Rozumiem, że zapisy w konstytucji mogą być nie jasne. Ale chyba to już nie jest.


@boskakaratralalala: piszesz o ustawie sprzed konstytucji, podczas pisania konstytucji ustawodawca celowo (Lewica) zastąpił świeckość bezstronnością. W konstytucji masz też wymienioną umowę z kościołem (Państwem Watykańskim), nie ma tam wymienionych imiennie innych krajów. Państwami stricte świeckimi w Europie ąą bodajże tylko Francja i Słowenia
@SonGocha99: Jeśli Bóg by chciał, by służył tylko do wydalania, nie dodawałby do jego zwieńczenia dużej ilości eksteroreceptorów odpowiedzialnych za odczuwanie przyjemności ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Zresztą, nie jest to jedyny element, który może służyć do wielu różnych rzeczy.
Jeśli Bóg by chciał, by służył tylko do wydalania, nie dodawałby do jego zwieńczenia dużej ilości eksteroreceptorów odpowiedzialnych za odczuwanie przyjemności ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@PilariousD: Znasz takie powiedzenie "zesrać się ze szczęścia". A podczas kichania wiesz ile endorfin się wydziela?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SonGocha99: ładny fikolek. Nie, nie zastępuje. Jak sama zauważylas, polskie władze mają zachować bezstronność. Ani nie popierać żadnej religii, ani jej negować. Nie ma tu ani słowa o tym, jakiego charakteru jest państwo. Co przypominam, sama twierdziłaś od początku. To określa osobna ustawa, która jasno mówi, że Polska jest krajem świeckim.
@boskakaratralalala: Dobrze z teorią trudno Cię przekonać, więc przejdźmy do praktyki:

Które z niżej wymienionych założeń Polska jako kraj spełnia?

Istota państwa świeckiego

Zdaniem Michała Pietrzaka państwo świeckie posiada następujące cechy:

awyznaniowość (bezwyznaniowość) polegająca na niezależności organizacyjnej i funkcjonalnej organów i instytucji państwowych od kościelnych
niekompetencja państwa, czyli brak władzy państwa do normowania kwestii religijnych
neutralność państwa i jego funkcjonariuszy, czyli powinność powstrzymywania się od zajmowania stanowiska w sprawach religijnych i
@SonGocha99: Tak, znam to podwórkowe przysłowie, aczkolwiek nie rozumiem co ono ma do tematu. Jedyne co przychodzi mi do głowy, że masz problem z jego interpretacją, bo ono w żaden sposób nie neguje tego, że seks analny może być przyjemny ani też w żaden sposób się do tego nie odnosi i nie ma nic wspólnego. I nie, nie wiem ile endorfin wydziela się przy kichaniu, aczkolwiek endorfiny wydzielają się przy masie
@SonGocha99: Ale ludzie też je macają dla przyjemności, pobudzenia seksualnego. Dlaczego nikt z tym nie walczy, skoro piersi są od wytwarzania mleka, tak samo jak walczą z seksem analnym twierdzeniem, że układ wydalniczy służy do czegoś innego?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@SonGocha99: ale ty mylisz dwie różne kwestie. Prawa nie można interpretować od strony praktyki, bo oznacza to dowolność interpretacji ergo anarchie. Po pierwsze, powtarzam, według naszego, polskiego, cały czas obowiązującego prawa, Polska jest krajem świeckim.
Drugą sprawą jest to, że prawo to jest łamane, ponieważ Polska nie jest niezależnym krajem, ponieważ jest pod katolicką okupacją, co powoduje, że stała się katotalibanem. Nasza prawna świeckość nie istnieje, ponieważ jesteśmy pod butem Watykanu.