Wpis z mikrobloga

Panie Dżony? Dlaczego nauka taką jaką znamy uformowała się w świecie chrześcijańskim, a nie w Chinach czy Ameryce. Dlaczego nawet współcześnie rozumiana bezbożność (ateizm) pojawił się w świecie chrześcijańskim, a nie żadnym innym?


@Okcydent: Rzut kostką, jak wszystko. Poza tym - warto zanotować, że to nie w świecie chrześcijańskim uformowała się nauka jaką znamy, tylko w świecie muzułmańskim. Tylko islam zabił tamtą naukę w końcu, a chrześcijaństwo zostało rozbite na tyle
Weszły lewackie teorie na temat szanowania życia barbarzyńców i do armii szli najwięksi nieudacznicy a nie kwiat społeczeństwa, granice zaczęły pękać bo demoralizacja społeczna rozsadziła niegdyś dumne imperium.


@KochanekAdmina: Prosimy nie odbiegać od tematu, tu jest mowa o Imperium Rzymskim a nie o Unii Europejskiej.
potrzebowali ledwo 400 lat żeby nadgonić upadłą cywilizacje mimo że całą wiedze, filozofie itd. mieli gotową na tacy xD


@KochanekAdmina: wiesz, wtedy radzono sobie w inny sposób z problemami. Jak się zepsuł akwedukt i nie było nikogo niezabitego za herezje, kto by to umiał naprawić, to papież po prostu ogłosił, że czystość to grzech i nie należy się myć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Typowe Wykopki są typowe ( ͡° ͜ʖ ͡°) Gimnazjalna wiedza o historii i fundamentalizm taki sam jak religijny. 1/10 bo odpisałem.


@wolodia: Myślałem tak samo jak miałem 12 lat, ale później urosłem i zmądrzałem. Cywilizacja Rzymska nie miała szans rozwijać się tak samo jak późniejsza zachodnia. Tylko zachodniej cywilizacji udało się stworzyć cywilizację techniczną dzięki reformom społeczno-filozoficznych jakie wywodzą się z chrześcijaństwa. Do najważniejszych należą: kult pracy,
@sciana: historia końca antyku jest o wiele bardziej skomplikowana niż: przed chrześcijaństwem -> po chrześcijaństwie.
Radze poczytać co się działo w europie miedzy wielka migracją/inwazja Hunów a upadkiem Konstantynopola a później porównać z sytuacja geopolityczną europy np za czasów Trajana.

Do tego rzymska kultura, budownictwo, religia itd to kopia z Grecji, nie bez przyczyny mówi się, że Rzym podbił Grecję a Grecja Rzym.
Rzym niby taki super, ale jednak upadł i sobie głupi ryj rozwalił xD


@Defined: Każde Imperium już od swojego zarania jest skazane na przyszły upadek - o jego wielkości decyduje jednak to, jak daleko go ono w czasie odłoży, jaki ślad pozostawi po sobie w historii oraz rządzonych przez siebie ludziach i narodach oraz generalnie - jak wykorzysta przed swoim końcem dany jemu czas. ( ͡º ͜ʖ͡º