Wpis z mikrobloga

Witam. Zapraszam do śledzenia tagu #rozdaniepisu
Od początku istnienia tagu a więc od 21.05.2020 roku średnio dziennie rozdano 113 000 000 złotych w ramach programu 500+. Na dzień dzisiejszy 10.06.2020 daje łączną kwotę 2 373 000 000 złotych

Dzisiaj 10.06.2020
Aktualnie co raz więcej mówi się o tzw. dochodzie socjalnym, gwarantowanym, społecznym, który miałby wynieść tyle i tyle. W Finlandii jako tako się sprawdzało, potem nie sprawdzało, potem znowu sprawdzało. Trochę więcej można poczytać poniżej:

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Finlandia-program-dochodu-gwarantowanego-pierwsze-wyniki-pilotazu-4201561.html

Cóż jak to się do naszych rozważań o 500+? Spójrzmy. W Polsce według GUS (co można łatwo znaleźć na Google) na minimalnej stawce krajowej jest aktualnie mniej więcej 1,5 mln osób (proszę tutaj z góry o nie pisanie, że drugie tyle pod stołem, że to tylko uop etc. skupmy się na suchych danych) . Minimalny miesięczny dochód to 1920,62 zł. No więc przeliczmy ile z jednego dnia 500+ można wypłacić takich jałmużn (bo wynagrodzeniem tego nie można nazwać). 113mln/1920,62zł daje nam 59 000 osób, którym można takie coś wypłacić dziennie. Przemnóżmy to przez 30 dni. Daje nam 1,72mln takich wypłat. No więc z 500+ można spokojnie wypłacać minimalną krajową wszystkim, którzy taką umowę mają. Dodatkowo zostaje jeszcze trochę a więc można rozdać np. bezrobotnym jak już tak rozdajemy xD (nawiązując do pomysłu p. Hołowni).

Zamieszczam infografikę oraz w komentarzu śmieszny tweet nawiązujący do tematu. Te elementy w miarę możliwości będę umieszczał do każdego wpisu.

O co chodzi?
Jak wiemy aktualnie jednym z programów socjalnych jest 500+. Korzysta z niego 6,8 mln dzieci a więc co miesiąc wypływa z budżetu państwa 3 400 000 000 złotych a więc dziennie daje to średnio 113 000 000 złotych. Są to niebotyczne pieniądze, które znikają, których nie ma i które rodzinom NIC nie dają. Są to liczby. A więc chodzi o wyśmianie całego systemu i pokazanie jak pieniądze można by spożytkować lepiej z powiedzmy zyskiem społecznym.

Zapraszam również do odwiedzania (można udostępniać znajomym, którzy nie mają wykopa) https://rozdawnictwo.org/ dzienna aktualizacja wywalonej kaski z 500+ w błoto, a już wkrótce również ruszam z informacjami o rozdawnictwie nie tylko w ramach 500+!! Pomysły na 500+ będą się oczywiście pojawiać mam nadzieje, że dziennie, maks co dwa dni.

Podsumowanie
Zmieniłem ilość dni - liczymy od początku działania 500+ czyli 4 lata * 365 dni:)


1460 - 457 = 1003 dni zostało do rozdysponowania.

Zapraszam do kolejnego wpisu w następnych dniach:)

#rozdaniepisu #bekazpisu #tvpis #500plus #polska #gospodarka #heheszki #wykop #polityka #wyplata #pracbaza
wiem_wszystko - Witam. Zapraszam do śledzenia tagu #rozdaniepisu
Od początku istnien...

źródło: comment_1591794247vT6DnH6MISmzNfaDjddBRf.jpg

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz