Wpis z mikrobloga

@duncanidaho2: przecież stwierdził fakt, nic więcej. w dodatku prawdziwy. stwierdzanie faktu to "beka" ? ( ͡º ͜ʖ͡º)
@Ratelmidozer: ale tu mamy dokładnie tak samo - nikt nie twierdzi że ryba nie składa się mięsa - tylko mięso pozostałych zwierząt jest zabronione podczas postów, a ryb nie - stąd "mięso" potocznie oznacza co oznacza, i również żeby było prościej ( ͡º ͜ʖ͡º
@alienv: nie zgadzam się że to jest to samo .Według mnie co innego zakwalifikować ślimaka do ryb żeby francuz mógł dostać dopłaty z UE a co innego uważanie że w pewnych społeczeństwach rzeczy których istotę można zbadać obiektywnie będą różne. Przypominam że nasza wspaniała szlachta bobry również zakwalifikowała do ryby żeby móc jeść je w piątek.
@Ratelmidozer: Ale geneza jest taka sama - chodzi o uproszczenie. W tym wypadku mamy uproszczenie potocznie używanego słowa "mięso" a nie jej słownikową definicję. Zamiast pytać "czy ta potrawa nie zawiera mięsa wołowego, wieprzowego, drobiowego, ..." po prostu utarło się "czy ta potrawa nie zawiera mięsa".
Nie tylko nasza i nie tylko tak. Kiedyś mielono również mięso nie-ryb i przyrządzano tak by wyglądało jak mięso rybie i sądzono że "Bóg nie
@Ratelmidozer

człowiek który w XXI wieku systematykę organizmów żywych postrzega przez religię jest śmieszny Nie postrzega.

Odniósł się do chrześcijańskiego społeczeństwa, czyli postrzeganie przez pryzmat religii.

Lewica robi to podobnie, gdyż postrzega przez pryzmat gender studies, które uznaje nieskończoną liczbę płci.
@Ratelmidozer: Gdzie powiedziałem że ziemia jest płaska albo że ryba nie składa się z mięsa?
Napisałem wyżej :

nikt nie twierdzi że ryba nie składa się mięsa

oraz

mięso rybie


I to bezpośrednio Tobie. Czyli nawet nie czytasz co pisze tylko bez namysłu wypisujesz swoje teksty i się radujesz jak to #zaorane XD. I to ty twierdzisz że "nie ma sensu dyskutować" ? Żałosne.
@alienv: w sumie piszesz że jestem żałosny nie czytam a dyskutuje a Ty nie czytasz widocznie ze zrozumieniem!

Gdzie powiedziałem że ziemia jest płaska

napisałeś w odpowiedzi na

tak jak nie ma sensu dyskutować z kimś kto uważa że Ziemia jest płaska tak nie widzę sensu dyskusji o tym czy ryba składa się z mięsa


Rozumiesz że użyłem porównania?