Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 791
#boldupy #wtf #oswiadczenie #antynatalizm

Cholera, tego to ja nigdy nie zrozumiem. Osoby niepełnosprawne generujące kolejne osoby niepełnosprawne, które poza paroma wyjątkami "którym się fartnie" będą miały przechlapane od samego startu.

Wiem, że nie mi oceniać wartość życia ludzkiego i jego szczęście, ale jak dla mnie to przejaw skrajnego egoizmu takich osób i pewniego rodzaju wynaturzenia. Ciekawe czy ten bobas w wieku nastu lat podziękuje swoim rodzicom za to że przyszło na swiat spędzając połowę swojego czasu w gabinetach lekarskich z powodu szeregu dolegliwości zdrowotnych.
innigri - #boldupy #wtf #oswiadczenie #antynatalizm 

Cholera, tego to ja nigdy nie z...

źródło: comment_1591784017Rd0H5oqZPHGBwGklIgifEo.jpg

Pobierz
  • 206
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 6
@Xennonek: a niech żyją, co mi do tego. Szkoda mi tylko tego bombelka co bedzie toczył swoją kulę jak jego rodzice toczyli nie mając nawet prawa wyboru.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@Manumortis: dokładnie tak jak piszesz. Dlatego czuję że to wynik egoizmu, bo z miłości ja bym z życiu nie chciała aby dziecko zostało pozbawione wyboru, tak jak ja sama potencjalnie nie miałam rodząc się z pewną wadą genetyczną i musząc sobie z nią radzić.
  • Odpowiedz
@innigri: Ta, przez 6 lat pracy w hospicjach, domach starości itp. naoglądałem się już tych "owoców miłości". Ludzie pofascynują się kimś zdeformowanym w stylu 19 wiecznych "freak show", a potem jak już się znudzą to #!$%@?ą taką osobę na wieloletnie, powolne dobicie do nas, gdzie słabo opłaceni pracownicy tylko czekają żeby "zarobić i się nie narobić przy opiece".
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@mlesz: my sami, kierując się etyką, empatią i rozsądkiem. Myślisz że Państwo powyżej ocenili sytuację ich dzieci w empatyczny i rozsadkowy sposób? Myślę, że Ci państwo uznali, że miłością i ciepłem przeskoczą wszystkie trudności, nawet te o których nie mają prawa decydować.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 25
@Manumortis: ja przez 1,5 roku pracowałam z osobami niepełnosprawnymi i często rodzice są niewydolni rodzicielsko, a dzieciaki się z tym bujają latami na różnego typu terapiach.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 15
@Manumortis: trzeba też pamiętać o tym, że często osoby niepełnosprawne przez choroby sprzężone z jakąś wadą szybciej umierają i taki dzieciak później musi sobie radzić radośnie samo, ale najczęściej być zdanym na łaskę innych.
  • Odpowiedz
@innigri: Najgorzej trafić do jakiejś instytucji, bo wszystkie teraz tną koszta na byle czym, u nas cięli nawet na pieluchach i proszkach w pralni, rzeczy notorycznie wracały dalej obsrane itp. a manager uśmiechnięty w nowym aucie #!$%@?ł o naszej misji w pomaganiu itp. Ludzie są kompletnie ślepi w jaki syf wpychają innych swoimi decyzjami. Byle tanio i byle nie widzieć swoich błędów na oczy.
  • Odpowiedz
@innigri: No w takim razie oni podjęli taką decyzję i w sumie nic ci do tego. Możesz się z tym nie zgadzać ale ostatecznie nie masz nic do powiedzenia w ich sprawach.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Manumortis: ale wiesz, każdy ma prawo do szczęścia, nawet tego urojonego i przesyconego ideą normalności bez względu na wszystko. A jak się nie uda i ktoś złoży reklamację to jedyne co zostanie powiedziane to: sorka, nie wiedzialem że tak będzie. Chciałem/am abyś był szczęśliwy.
  • Odpowiedz
@innigri: Masz problem z akceptacją faktu, że przekazywanie genów jest jedynym celem i sensem istnienia każdego organizmu (nośnika genów). Mamy oczywiście władzę (ograniczoną) nad instynktami ale decyzja o nierozmnażaniu nie różni się niczym od decyzji o zaprzestaniu jedzenia i picia. Co polecam antynatalistom BTW.

Co do wadliwych genów - jeśli organizm jest zdolny do reprodukcji to będzie się reprodukował. Najwyżej jego potomstwo nie będzie w stanie przekazać swoich genów dalej. Z
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 20
@mlesz: ale z tym ostatnim to tak się wykazałeś prostactwem że cała twoja merytoryka poszła się. Mam prawo to oceniać oczywiście, bzdura jest mówienie że nie mamy prawa oceniać czynów ludzkich, robimy to naturalnie i radzę Ci o tym poczytać. Jakbyś zobaczył, że ktoś się zesrał na środku Łazienek królewskich i potem rzucał odchodami w ludzi, grożąc innym śmiercią i powiedział byś że chyba ma coś na deklu to ten mechanizm
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Czarny-rycerz_40k: oczywiście empatycznie im współczuję ograniczeń z jakimi muszą się mierzyć w swoim życiu, ale to nie tłumaczy ze płodzenie chorego dziecka jest okrutne.
  • Odpowiedz