Wpis z mikrobloga

Zapraszam do odwiedzania (można udostępniać znajomym, którzy nie mają wykopa) https://rozdawnictwo.org/ dzienna aktualizacja wywalonej kaski z 500+ w błoto, a już wkrótce również ruszam z informacjami o rozdawnictwie nie tylko w ramach 500+!! Pomysły na 500+ będą się oczywiście pojawiać mam nadzieje, że dziennie, maks co dwa dni.

-----------------------------------------------------------------------------------------
Witam. Zapraszam do śledzenia tagu #rozdaniepisu
Od początku istnienia tagu a więc od 21.05.2020 roku średnio dziennie rozdano 113 000 000 złotych w ramach programu 500+. Na dzień dzisiejszy 09.06.2020 daje łączną kwotę 2 260 000 000 złotych

O co chodzi?
Jak wiemy aktualnie jednym z programów socjalnych jest 500+. Korzysta z niego 6,8 mln dzieci a więc co miesiąc wypływa z budżetu państwa 3 400 000 000 złotych a więc dziennie daje to średnio 113 000 000 złotych. Są to niebotyczne pieniądze, które znikają, których nie ma i które rodzinom NIC nie dają. Są to liczby. A więc chodzi o wyśmianie całego systemu i pokazanie jak pieniądze można by spożytkować lepiej z powiedzmy zyskiem społecznym.

09.06.2020
Rozdawnictwo w Polsce dzięki rządowi PiS nabiera co raz większych prędkości a jak wiadomo prędkość kojarzy się z autostradami. W Polsce według raportu z Wikipedii autostrada A1 ciągle jest w rozbudowie. Aktualnie do ukończenia pozostaje prawie 80km odcinków tejże autostrady. Jak donosi Google 1 km autostrady w Polsce zamyka się w cenie 39 mln złotych. Szybki rachunek 80km*39mln złotych daje nam łączny koszt 3 miliardy 120 milionów złotych. Dzielimy to na dobrze nam znane 113 000 000 złotych. Potrzebujemy 27 dni działania 500+ by zdobyć pieniądze na dokończenie odcinków autostrady A1.
Link do artykułu mówiącego o brakach pieniędzy xD:
https://dziennikzachodni.pl/autostrada-a1-pod-czestochowa-bez-pieniedzy-na-dokonczenie-budowy-ministerstwo-infrastruktury-musi-interweniowac-brakuje-220/ar/c3-14223081

A w komentarzu odpowiedni tweet do całego problemu:) oraz infografika do pobrania i udostępniania!

Podsumowanie
Zmieniłem ilość dni - liczymy od początku działania 500+ czyli 4 lata * 365 dni:)


1460 - 457 = 1003 dni zostało do rozdysponowania.

Zapraszam do kolejnego wpisu w następnych dniach:)

#rozdaniepisu #bekazpisu #tvpis #500plus #polska #gospodarka #rozdaniepisu #heheszki #wykop #autostrady #budujzwykopem #samochody
  • 21
@wiem_wszystko: uważaj bo ktoś się do ciebie z rządu odezwie, że jak nie zdejmiesz strony to możesz mieć pecha. Już raz tak było z listą afer pisu, autor ucichł a strona przepadła.
@TAKATA_: w Europie masz obecnie tendencję do wprowadzenia ograniczenia prędkości na autostradach w celu ograniczenia wydzielania CO2. Przodują w tym chyba Holendrzy, którzy obecnie obcięli limit prędkości do 100 km/h. Tylko czekać, kiedy ten trend zawędruje i do nas.
@wiem_wszystko: i ja to popieram. Przy okazji walną bym wyższe mandaty, tak minimum 4k (choć i 6k też bym zaakceptował) za takie coś.

O ile się dobrze orientuje to na Słowacji gości cisnących 200km/h na autostradach zamykają w więzieniach.
@wiem_wszystko: bo mam dosyć wariatów drogowych. Jak ktoś chce się ścigać go niech jedzie na tor wyścigowy i tam, na zamkniętej przestrzeni niech ciśnie ile tylko ma ochotę. Na drogach publicznych idiotów należy tępić, bo niosą śmierć i zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego.