Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@vertical: Jesteś pewien że ewidentna wina pani? Oboje zmieniają pas ruchu, pani jest z prawej strony, więc teoretycznie ma pierwszeństwo, jedyny błąd to przekroczenie ciągłej, było pełno sytuacji, gdzie łamiący przepisy nie jest winny kolizji.

@barto125: xD tak, ona tylko przekroczyła ciągła i oprócz tego nic. Oddaj prawo jazdy.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@botellon: czemu mnie nie dziwi, że to kobieta. Nawet nawigacja już pokazuje, której strony się trzymać. A jak jedzie na pamięć albo na czuja, to się czuje na siłach czytać znaki, które przecież prawie na pewno przed skrzyżowaniem były. Dramat, niektórzy to naprawdę, powinni być trzymani jak prowadzą rower.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@barto125: a w to nie uwierze nigdy albo pies nie ma pojecia o czym mowi. Jak jest wyrazne napisane ze ktos sie wlacza do ruchu to sie wlacza i nie ma nieznacNosci w stylu jechal pod prad jednokierunkowa i w niego wjechalem. W zyciu bym czegos takiego nie przyjal, poszedl do sadu i z usmiechem na ustach zaoral policjanta i informacja do wojewodzkiej jakiego kretyna zatrduniaja.
  • Odpowiedz
@yazir:

No i dodatkowo, ja cały czas chcę kary za fałszywe zeznania. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Popieram, nie odpuszczaj takim cwaniakom. Większość odpuszcza i później czują się bezkarni „bo Mati miał tak i bez lipy wyszło, babka nie zgłosiła”. Trzeba takich udupić to na następny raz pomyśli zanim będzie kłamał aby wybielić znajomych.
  • Odpowiedz
@yazir: Tutaj u ciebie jest kłopot. Teoretycznie jest ich wina, bo jednak pruła w miejscu niedozwolonym, ale z drugiej miałeś obowiązek ją przepuścić. Nie wiem czy u nas przepisy regulują wymuszenie pierwszeństwa osobie popełniającej wykroczenie. Pewnie nie.
  • Odpowiedz
Smieszyło mnie po prostu to gmeranie przy kamerce


@botellon: ja tak robię jak coś o--------e żeby sprawdzić co się stało i żeby drugi raz tego nie o-----ć. Na półtorej roku jazd 3 razy potwierdziłem tylko, że z------m i wina byłaby ewidentnie moja - więc może dlatego gmerała :)
  • Odpowiedz
a ta zasada nie polega raczej na założeniu, że inny uczestnik ruchu może o---------ć coś nieprzewidzianego, również niezgodnego z przepisami?


@m_bielawski: nie. To by była zasada nieograniczonego niezaufania.

Zasada ograniczonego zaufania każde ci je ograniczyć jedynie wtedy gdy nabierzesz podejrzeń co do tego, że ktoś coś może o---------ć lub gdy widzisz innych uczestników ruchu, którzy sami z siebie mogą stanowić zagrożenie (np. biegnące dzieci).

Poza tym wszystkim masz prawo zakładać,
  • Odpowiedz
jechałby drogą z pierwszeństwem, ale pod prąd, a wy byście mu nie ustąpili pierwszeństwa


@adibor: w sensie, że mam ustąp pierwszeństwa i nie ustępuje pierwszeństwa osobie jadącej pod prąd? Tak wiem o tym (ciekawe czy jest jakaś decyzja sądu w tym temacie). Najgorzej jak włączasz się do ruchu to trzeba uważać nawet na statek kosmiczny bo co byś nie zrobiło i tak będzie Twoja wina ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
@botellon Ależ mnie irytuje zachowanie ludzi na tym skrzyżowaniu. Ile razy widziałem Januszy, którzy cisną po tej zielonej kresce, żeby wciąć się na prawy pas.
Co do czerwonej kreski też zdarza się, że mistrzowie nie patrzą na pasy i tną prosto
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@adibor: daj jakikolwiek wyrok sądu gdzie w takim przypadku ktoś kto wymusza pierwszeństwo łamiąc zasadę linii ciągłej nie jest sprawcą. Nie dasz bo nie ma takiego. Ergo, jesteś debilem.
  • Odpowiedz