Wpis z mikrobloga

@botellon: ewidentna wina pani, ale to przerobienie oznakowania pozostawia trochę do życzenia, naprawdę tam jest niezamazana przerywana linia obok ciągłej? Poza tym drugi od prawej jakoś nienaturalnie się zwęża :) EDIT: a nie dobra widzę, rozpoczyna się tam pas który jest potem trzecim od lewej :) Ciekawie przerobione, zapewne prawy się korkował bo jeden przechodził późno w dwa więc zrobili dwa do prawoskrętu wcześniej, ciekawe czy to polepszyło sytuację.
@barto125: Winy nie ma żadnej tak naprawdę, bo nic się nie stało, widziałem ją i użyłem delikatnie klaksonu ostrzegawczo. Śmieszyło mnie po prostu to gmeranie przy kamerce ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeżeli dwa pojazdy zmieniają pas na środkowy ze skrajnych jednocześnie, to kierowca z prawej ma pierwszeństwo, ale wątpię, żeby to miało zastosowanie w przypadku linii ciągłej.
@vertical: Co do ciągłości to trochę kiepsko to wygląda,
Pobierz botellon - @barto125: Winy nie ma żadnej tak naprawdę, bo nic się nie stało, widziałe...
źródło: comment_1591709912EmlKxGgHZNYdL1TGDQKKtn.jpg
@barto125: Ale ziomeczku, ciągła to ciągła, reguła prawej strony nie jest jakąś nadrzędną zasadą. Idąc takim tokiem rozumowania na światłach też przepuszczasz tych z prawej mimo, że sam masz zielone?


@RobertCMartin: @kopytko1234: Chodzi mi o przypadek, gdzie dwa pojazdy z pasa skrajnie prawego i skrajnie lewego zmieniają naraz pas na środkowy - ten po prawej ma pierwszeństwo, nie biorę tu pod uwagę faktu występowania lini ciągłej - bo jak
OP zgodnie z zasadą ograniczonego zaufania spodziewał się przestrzegania przez nią przepisów czyli jazdy swoim pasem


@vertical: nie zakładaj nigdy takich rzeczy, spodziewaj się niespodziewanego inaczej będziesz tłukł się po sądach jak ja już prawie rok.
@vertical: Zielone ja, różowe samochód tamtej różowej. Obecnie zmienione jest oznakowanie drogi i jest tam przerywana od miejsca gdzie zmieniałem pas.
Będąc na wysokości skrzyżowania widziałem że mam lewą wolną (pomarańczowy bus), więc bezmyślnie założyłem że mogę zmienić pas, a tu lipa nie udało się, bo zasuwała tam odpowiedzialna madka.
Najpierw jej koledzy z drugiego samochodu grozili mi, mowili że mają kamerkę i w sumie to nawet tak zeznawali, a w
Pobierz yazir - @vertical: Zielone ja, różowe samochód tamtej różowej. Obecnie zmienione jest...
źródło: comment_1591717291Mw6WPKNu8fCh4maBp18zC1.jpg
@botellon: a przypadkiem przed tym skrzyżowaniem z Wawelską nie ma znaku z którego jasno wynika że ze skrajnie lewego pasa można skręcić w lewo i jechać prosto, a z prawego tylko skręcać w prawo?
@m_bielawski Dopóki jego zachowanie nie wskazuje na to że może nie przestrzegać przepisów to nie :) Więc dopóki nie przejedzie ciągłej to teoretycznie można zakładać ze jej nie przejedzie jeżeli nie odwala nic innego :)