Wpis z mikrobloga

Na tapetę wjeżdża nasza pierwsza miejscówka z Serbii - czyli twierdza Petrovaradin. Ten ciekawy, militarny obiekt zbudowany w XVII wieku (mowa o tym co jest obecnie), już raz uratował tyłki sporej części Europy przed inwazją Turecką. Nie bez powodu został nazwany Gibraltarem nad Dunajem - jego lokacja powodowała, że w dawnych czasach był bardzo trudnym obiektem do zdobycia. Obecnie to miejsce rekreacji, koncertów, można trochę pozwiedzać i trochę pobyczyć się podziwiając z góry widoki Nowego Sadu. Jak ktoś przejeżdża w okolicach - warto zajrzeć.

https://podroze360.tk/2020/05/24/twierdza-petrovaradin-gibraltar-nad-dunajem/

Autorski tag do obserwowania/czarnolistowania: #podroze360

#podroze #podrozujzwykopem #serbia #petrovaradin #militaria
MrDeadhead - Na tapetę wjeżdża nasza pierwsza miejscówka z Serbii - czyli twierdza Pe...

źródło: comment_1591700867mvlPAxS0lcIs6ANLM5TH1D.jpg

Pobierz
  • 7
@Inszallah: zaskoczyles mnie, przez wiele lat nie bylem zwolennikiem takich wielkich koncertow tylko o BA slyszalem i sprawdzalem lineup, ale nie mialem pojecia w jakich "okolicznosciach przyrody" go robia. Do brudstocku sie przekonalem, to moze i na BA czy inne Wacken przyjdzie czas :)
@MrDeadhead: a macie może jakiś blog czy coś? na wakacje jade z różowym paskiem w okolice Peczy na Węgrzech i no jak tam będe to muszę na serbie uderzyć i właśnie myślę o Nowym Sadzie w Serbii. Btw zabiją mnie tam jak będe słuchać remove kebab?