Wpis z mikrobloga

Gram sobie w #fallout76 mam już 41 poziom a dalej non stop brakuje mi kapsli, surowców, amunicji, jedzenia, schematów.
Albo ta gra jest naprawdę źle zaprojektowana albo ja czegoś nie wiem. Bo obczajcie to:
Robię zadanie, które w ogóle żeby zacząc trzeba mieć 20 lvl. Sam mam 30 lvl i podczas robienia tego zadanie pojawia mi się przeciwnik z 50 lvl jak mam go pokonać moją bronią z 10 lvl i dwudziestoma nabojami? Wystrzelam wszystko i nawet 10% hp mu nie zabiera.

Tak wiem, że amunicje tworzy się w warsztacie szkoda tylko, że nie mam na to surowców- zrobię 30 naboji i już nie mam jak zrobić więcej.
Tak wiem, że surowce się zbiera- tylko, że to bardzo powolne mozolne i jest tego za mało.
Tak wiem, że b--ń się też tworzy, ale tutaj sytuacja jak z amunicją- ciągle brakuje surowców a jak już zrobię to zaraz się PSUJE i trzeba naprawiać co kosztuje surowce. + Trzeba w ogóle mieć schematy a ja mam same podstawowe.

Ale to nie jest najgorsze. Na innej misji w-------m się z wszystkiego co miałem, każdą b--ń zużyłem, wszystkie pociski, wszystkie granaty i pod sam koniec misja się ZBUGOWAŁA musiałem zmienić serwer a tam co? Misję musze robić całkowicie od nowa a wszysto co zmarnowałem przepadłlo. I co mam teraz robić latać z pięściami na pierwszo-poziomowych lokacjach i farmić wszystko od nowa?

Ta gra jest gorsza niż myślałem.

#gry #fallout
  • 68
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@SEBZER: Ja mam 25 poziom i niczego mi nie brakuje. Głównie dlatego, że na początku gry czyściłem w miarę dokładnie odwiedzane lokacje ze wszystkich przedmiotów i to co zbędne przerabiałem na komponenty. Skoro brakuje Ci podstawowych rzeczy to nie wiem w jaki sposób grasz, chyba lecisz na pałę i pomijasz eksplorację. Gra mocno stawia na crafting i zbieractwo jest jednym z kluczowych aspektów rozgrywki. Zasoby surowców są teoretycznie nieskończonoczone, po
  • Odpowiedz
@SEBZER: fakt, że farmienia jest w F76 sporo ale jednak da się spokojnie zaopatrzyć w ammo. Podpowiedź - melee weapons na słabsze mobki, a jak znajdziesz jakiś mieczyk czy coś z wysysaniem życia to i dużo silniejsze stworki możesz tłuc. I na północy jest fabryka amunicji gdzie jest terminal produkujący większość rodzajów ammo. Poza tym musisz zajmować warsztaty gdzie można wydobywać ołów. No i osobiście polecam używać coś od Gaussa,
  • Odpowiedz
@wankiel: Ja wykorzystałem chyba wszystkie możliwe karty jakie są pod strzelbę, i jak podejdę blisko to z wykorzystaniem vats, większość stwórów poniżej 100lvl(Sam mam 64 z tego co pamiętam) biorę na hita lub dwa.
Na początku też biegałem z melee, w miejsca które sugerowała mi ta mapa którą wklejam poniżej.A tak ogólnie to rok temu odbiłem się od tej gry, ale teraz po powrocie nie mogę się od niej oderwać,
N....._ - @wankiel: Ja wykorzystałem chyba wszystkie możliwe karty jakie są pod strze...

źródło: comment_1591636927yTjPFNjFYbHd7LpMmhJFkc.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@SEBZER: Zacznij eksplorować, leć na morgantown i inne lokacje z przeciwnikami ze słabym lvlem i skrapuj bronie to zdobędziesz materiały. Potem jak masz jakieś nuka cole i inne pierdoły to sprzedajesz i oszczedzaj hajs. Jak nie masz przynajmniej 1k kapsli i nie zarabiasz więcej niż wydajesz to będziesz sobie musiał odpuścić fast travel. Żarcia lata wszędzie pełno zwłaszcza w lesie. No i jeszcze ogarnij perki pod bronie jakie będziesz używał
  • Odpowiedz
@Desolator i to jest system na gre do tego trzeba zainwestowac w perki do szczescia przy przeszukaniu i zbieraniu i nagle przy twoim systemie robi sie tego tyle ze sie az sprzedaje u botow :) gra to zbieractwo i kombinowanie przy 30 lvl warto uYwac broni brqci z zakonu brotherhood to dobra snajperka na kilkadziesiat lvl
  • Odpowiedz
@nemo007: Akurat w szczęście wcale nie inwestuję, dalej mam 1 punkt i aktywną kartę, które daje 40% na wypadnięcie gratisowego stimpaka przy przeszukiwaniu. Wygenerowało mi to tyle stimpaków, że w zasadzie teraz to ja je tylko sprzedaję ;) Co do snajperki to w dalszym ciągu nie znalazłem nic lepszego niż początkowy karabin myśliwski. Oczywiście porządnie go zmodowałem (pociski .50, tłumik itp.).
  • Odpowiedz
@wankiel: jak na razie tylko ty coś sensownego mi powiedziałeś. Bardzo prawdopodobne że skopałem builda. Bo pierwsze co to ulepszałem charyzmę na 10 mysląc że się przyda no bo w popzednich falloutach całą grę przechodziło się na samej charyźmie...
  • Odpowiedz
@SEBZER: Po prostu wejdź do inwentarza w pipboyu, przejdź do zakładki śmieci i naciśnij bodajże "C" (na dole jest podpowiedź 'komponenty'). W tym widoku możesz oznaczać poszukiwane komponenty. Potem w świecie gry wszystkie przedmioty, które zawierają poszukiwane surowce będą oznaczone lupą.

Charyzma według mnie je mało przydatna jeżeli grasz sam. Ja korzystam tylko z karty obniżającej koszty szybkiej podróży i zwiększającej efektywność handlu ze sprzedawcami.
  • Odpowiedz
@nemo007: opie to jest jakiś pomysł zacznę rozwijac szczęście moze to pomoże mi jakoś bo jak bede znajdowac wiecej rzeczy to faktycznie oszczedze kapsle a jak sa kapsle to jest reszta
  • Odpowiedz
@SEBZER ja kapsle uzywam glownie do zakupu ammo reszte ma ze zbierania kazda bron czy przedmiot przerabiam n smieci a to idstaea do ulepszania broni itp i pamietaj jak przerabiadz bronue na smieci to uczysz sie od razu noych m9dyfikacji tej broni wiec korzysc podwojna... pamietam jak strzelbe ulepszalem to w warsztacie tworzylwm bronie i je od razu na smieci robilem zeby ta glowna leg ulepszyc
  • Odpowiedz