Wpis z mikrobloga

Gram sobie w #fallout76 mam już 41 poziom a dalej non stop brakuje mi kapsli, surowców, amunicji, jedzenia, schematów.
Albo ta gra jest naprawdę źle zaprojektowana albo ja czegoś nie wiem. Bo obczajcie to:
Robię zadanie, które w ogóle żeby zacząc trzeba mieć 20 lvl. Sam mam 30 lvl i podczas robienia tego zadanie pojawia mi się przeciwnik z 50 lvl jak mam go pokonać moją bronią z 10 lvl i dwudziestoma nabojami? Wystrzelam wszystko i nawet 10% hp mu nie zabiera.

Tak wiem, że amunicje tworzy się w warsztacie szkoda tylko, że nie mam na to surowców- zrobię 30 naboji i już nie mam jak zrobić więcej.
Tak wiem, że surowce się zbiera- tylko, że to bardzo powolne mozolne i jest tego za mało.
Tak wiem, że broń się też tworzy, ale tutaj sytuacja jak z amunicją- ciągle brakuje surowców a jak już zrobię to zaraz się PSUJE i trzeba naprawiać co kosztuje surowce. + Trzeba w ogóle mieć schematy a ja mam same podstawowe.

Ale to nie jest najgorsze. Na innej misji #!$%@?łem się z wszystkiego co miałem, każdą broń zużyłem, wszystkie pociski, wszystkie granaty i pod sam koniec misja się ZBUGOWAŁA musiałem zmienić serwer a tam co? Misję musze robić całkowicie od nowa a wszysto co zmarnowałem przepadłlo. I co mam teraz robić latać z pięściami na pierwszo-poziomowych lokacjach i farmić wszystko od nowa?

Ta gra jest gorsza niż myślałem.

#gry #fallout
  • 68
  • Odpowiedz
@SEBZER: Ja mam 25 poziom i niczego mi nie brakuje. Głównie dlatego, że na początku gry czyściłem w miarę dokładnie odwiedzane lokacje ze wszystkich przedmiotów i to co zbędne przerabiałem na komponenty. Skoro brakuje Ci podstawowych rzeczy to nie wiem w jaki sposób grasz, chyba lecisz na pałę i pomijasz eksplorację. Gra mocno stawia na crafting i zbieractwo jest jednym z kluczowych aspektów rozgrywki. Zasoby surowców są teoretycznie nieskończonoczone, po oczyszczeniu
  • Odpowiedz
@SEBZER: fakt, że farmienia jest w F76 sporo ale jednak da się spokojnie zaopatrzyć w ammo. Podpowiedź - melee weapons na słabsze mobki, a jak znajdziesz jakiś mieczyk czy coś z wysysaniem życia to i dużo silniejsze stworki możesz tłuc. I na północy jest fabryka amunicji gdzie jest terminal produkujący większość rodzajów ammo. Poza tym musisz zajmować warsztaty gdzie można wydobywać ołów. No i osobiście polecam używać coś od Gaussa, bo
  • Odpowiedz
@wankiel: Ja wykorzystałem chyba wszystkie możliwe karty jakie są pod strzelbę, i jak podejdę blisko to z wykorzystaniem vats, większość stwórów poniżej 100lvl(Sam mam 64 z tego co pamiętam) biorę na hita lub dwa.
Na początku też biegałem z melee, w miejsca które sugerowała mi ta mapa którą wklejam poniżej.A tak ogólnie to rok temu odbiłem się od tej gry, ale teraz po powrocie nie mogę się od niej oderwać, naprawdę
N....._ - @wankiel: Ja wykorzystałem chyba wszystkie możliwe karty jakie są pod strze...

źródło: comment_1591636927yTjPFNjFYbHd7LpMmhJFkc.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@SEBZER: Zacznij eksplorować, leć na morgantown i inne lokacje z przeciwnikami ze słabym lvlem i skrapuj bronie to zdobędziesz materiały. Potem jak masz jakieś nuka cole i inne pierdoły to sprzedajesz i oszczedzaj hajs. Jak nie masz przynajmniej 1k kapsli i nie zarabiasz więcej niż wydajesz to będziesz sobie musiał odpuścić fast travel. Żarcia lata wszędzie pełno zwłaszcza w lesie. No i jeszcze ogarnij perki pod bronie jakie będziesz używał
  • Odpowiedz
@Desolator i to jest system na gre do tego trzeba zainwestowac w perki do szczescia przy przeszukaniu i zbieraniu i nagle przy twoim systemie robi sie tego tyle ze sie az sprzedaje u botow :) gra to zbieractwo i kombinowanie przy 30 lvl warto uYwac broni brqci z zakonu brotherhood to dobra snajperka na kilkadziesiat lvl
  • Odpowiedz
@nemo007: Akurat w szczęście wcale nie inwestuję, dalej mam 1 punkt i aktywną kartę, które daje 40% na wypadnięcie gratisowego stimpaka przy przeszukiwaniu. Wygenerowało mi to tyle stimpaków, że w zasadzie teraz to ja je tylko sprzedaję ;) Co do snajperki to w dalszym ciągu nie znalazłem nic lepszego niż początkowy karabin myśliwski. Oczywiście porządnie go zmodowałem (pociski .50, tłumik itp.).
  • Odpowiedz
@wankiel: jak na razie tylko ty coś sensownego mi powiedziałeś. Bardzo prawdopodobne że skopałem builda. Bo pierwsze co to ulepszałem charyzmę na 10 mysląc że się przyda no bo w popzednich falloutach całą grę przechodziło się na samej charyźmie...
  • Odpowiedz
@SEBZER: Po prostu wejdź do inwentarza w pipboyu, przejdź do zakładki śmieci i naciśnij bodajże "C" (na dole jest podpowiedź 'komponenty'). W tym widoku możesz oznaczać poszukiwane komponenty. Potem w świecie gry wszystkie przedmioty, które zawierają poszukiwane surowce będą oznaczone lupą.

Charyzma według mnie je mało przydatna jeżeli grasz sam. Ja korzystam tylko z karty obniżającej koszty szybkiej podróży i zwiększającej efektywność handlu ze sprzedawcami.
  • Odpowiedz
@nemo007: opie to jest jakiś pomysł zacznę rozwijac szczęście moze to pomoże mi jakoś bo jak bede znajdowac wiecej rzeczy to faktycznie oszczedze kapsle a jak sa kapsle to jest reszta
  • Odpowiedz
@SEBZER ja kapsle uzywam glownie do zakupu ammo reszte ma ze zbierania kazda bron czy przedmiot przerabiam n smieci a to idstaea do ulepszania broni itp i pamietaj jak przerabiadz bronue na smieci to uczysz sie od razu noych m9dyfikacji tej broni wiec korzysc podwojna... pamietam jak strzelbe ulepszalem to w warsztacie tworzylwm bronie i je od razu na smieci robilem zeby ta glowna leg ulepszyc
  • Odpowiedz