Wpis z mikrobloga

@nothingistrue: nie no przed marketami czy sklepami siecowymi to nie, ale mniejsze prywatne sklepy juz tak, fryzjer itd, salony tatuażu, kosmetyczka, czasem w restauracjach, cukierniach. Mnie się zdarzyło zdejmować buty przed wejściem do sklepu z obiektywami. W Malezji konkretnie.
Często nie nie jest kwestia wyboru tylko nie wpuszczą cie bez zdjęcia butów ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@asdfghjkl w Malezji byłem krótko w sumie tylko visa runowo, tudzież stopoverowo :) Ale z Azją mniejszą (w domyśle coś z Arabami) miałem nosa. W sensie muslim-like ;) Na Fili ani w Tajowie nie widziałem czegoś takiego ani razu. Chyba że w światyniach itepe no ale to normalne. Aż ciekawe jak z Indonezją. Koleżanki zapytam w sumie ;)
  • Odpowiedz
@nothingistrue: mieszkam od ponad 2 lat w Azji wiem co mówię. Zjeździłem w zasadzie całą azje południowo-wschodnią w wielu krajach spędzając czasem pół roku w Malezji na przykład. W Tajlandii byłem ze 4 miesiące. W zasadzie jedyny kraj w którym byłem i nigdy nikt mnie nie poprosił o zdjęcie butów to Kambodża. Najczęściej zdarzało się to w Malezji właśnie i restauracjach,sklepach na Ko Samui w Tajlandii. To tez nie tak,
  • Odpowiedz
@asdfghjkl w Taj byłem w sumie z rok, na trój-wyspiu z Samui również, ale nie pamiętam czy gdzieś poza świątyniami zdejmowałem buty. W salonach masażu w sumie się też zdejmuje jak pomyślę. W sumie też normalne. Ale w sklepach to nie :) Na Fili 4-5 mies. i chyba nie widziałem, żeby był taki zwyczaj.
  • Odpowiedz
@czlowiek_z_lisciem_na_glowie: Zmuszanie innych do jedzenia czegoś co im nie smakuje albo nie mają na to ochoty.
Używanie dużej ilości przekleństw przy dziecku i mówienie do siebie jakimś takim agresywno-poddenerwowanym tonem głosy z byle powodu. Na wykopie też mnie dziwi jak ludzie piszą, że matka im wyrzuciła ich zabawki, komiksy itp. bez pytania.
  • Odpowiedz
@nothingistrue: Ja myślę, że to zależy od miejsca. Czym bardziej turystyczne miejsce tym mniej tego jest. Czasem nawet jak jest kartka, żeby buty zdejmować to jak wejdziesz nikt specjalnie ci uwagi nie zwróci.
  • Odpowiedz