Wpis z mikrobloga

Co tu się dzieje. Jak @KochanekAdmina siedzi na banicji to nie ma komu studzić emocji i cały ten tag przejmują ludzie-chorągiewki.

Już nawet nie chodzi o te pociągi. POTĘŻNY WIG wzrósł o 13% w dwa tygodnie, a tu już śmieszki z Buffeta jakim to nie jest dzbanem siedząc w gotówce - bo wykopek jeden z drugim zarobił kilkadziesiąt procent w tydzień na akcjach bankrutów, obowiązkowe screeny z procentami (oczywiście tylko trafionych "betów" - bo chyba nie nazwiecie Hertza inwestycją?), liczenie od dołka ile podrożały akcje, inwestowanie w wartość be a we wzrosty cacy, surowców nie ruszaj bo trudne a na akcjach więcej zarobisz. Super porady. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Plus oczywiście heheszki jak to innych MUSI dupa piec że oni zarobili a inni nie.

Żeby nie było, nie mam nic do ludzi którzy szukają okazji na krótki termin, gratuluje Wam zysków, ale chyba ostatnio trochę się proporcje long do short na tagu rozchwiały. Delikatnie mówiąc.
#gielda
Pobierz monyprintergobrrrr - Co tu się dzieje. Jak @KochanekAdmina siedzi na banicji to nie m...
źródło: comment_1591468304UfYopJ7TmPuCGrZuFIpDme.jpg
  • 12
@monyprintergobrrrr halo ja już wróciłem dzisiaj xD

Co do Buffeta w 2001 też kręcono z niego bekę że siedzi na gotówce zamiast inwestować w dotcomy xD parę miesięcy później wszyscy ci CEO funduszy inwestycyjnych którzy kręcili bekę byli bankrutami.

Przecież ten tag to śmietnik od kiedy zalała go ulica z GPW. Jakoś mieli zamknięte mordy kiedy WIG przez ostatni miesiąc dychał ciężko jak grubas po wejściu na 4 piętro xD większość ludzi
@Khaine #!$%@? na 100% ale w jakim horyzoncie nie jestem w stanie powiedzieć. Równie dobrze paliwo z fedu może starczyć na kolejną dekadę. Sztucznie wyhamowany kryzys w 2008 i do tego jeszcze bardziej sztuczne hamowany obecnie. Mamy na rynku tysiące korporacji które dzisiaj powinny upaść. Za kare za #!$%@? inwestycje, jako kara za ryzyko. Kryzys to rzecz regulująca gospodarkę i jest to kluczowa rzecz w kapitalizmie. Słabi muszą upaść żeby na ich
@KochanekAdmina: No też mi te pionowe zielone słupki śmierdzą fiutem. Za szybko, za gwałtownie. Nadal jest duża niepewność na rynku a wszyscy się rzucili jakby WHO oficjalnie ogłosiło że koronawirusa już nie ma i można się rozejść - udawajmy że go nie było i wracamy z kursami do momentu przed epidemią. A na jesieni jest ostrzeżenie już od dawna przed drugą falą.

Rynek długu jest 3x więcej warty od wszystkich giełd
koronowirus to właśnie była taka igła


@KochanekAdmina: No właśnie nie, w momencie gdy absolutnie wszystkim tym bankom, politykom, korporacjom i dużym inwestorom zależy na tym aby było tak jak jest.

Komu zależy na tym aby system stał się normalny? Zwykłym ludziom i małym firmom. A co oni mają do gadania? Wszystkim korporacjom, bankom, gigainwestorom zależy aby było tak jak jest i żeby zyski były prywatne, a straty publiczne - to jest