Wpis z mikrobloga

to że twoje pochodzenie da się ukryć


@Mirrak: Tak. Wystarczy, że zmienię język, akcent i nazwisko. Nazwisko da się łatwo zmienić (dosyć mocno wskazuje ono na rejony z których pochodzę, w żadnym stopniu nie brzmi zachodnio), języka też da się nauczyć, ale podrobić akcent to już cholernie ciężkie. Jeśli zrobiłbym te trzy rzeczy, to dałoby się oszukać ludzi których krótko znam.

G---o prawda
  • Odpowiedz
@Mirrak: Czy możesz się zdecydować, bo ja już się pogubiłem.
To bycie uprzywilejowanym zależy od koloru skóry, czy od lokalnego prawa/ sytuacji społecznej?
Jeśli to pierwsze, to albo czarni są uprzywilejowani, albo nie są.
Jeśli od drugiego, to mówienie, że biali są uprzywilejowani jest kłamstwem, bo jako ogół nie są.

Bo taki jest temat
  • Odpowiedz
I od tego i tamtego.


@Mirrak: Czyli co? Biali są zawsze uprzywilejowani, nawet jeśli prawo w danym kraju traktuje ich jak obywateli drugiej kategorii, a inni są uprzywilejowani w krajach w których stanowią większość?

Nie, tematem dyskusji jest niewolnictwo.

To czemu ja się cały czas pytam w jaki sposób biały Polka
  • Odpowiedz
Czyli co? Biali są zawsze uprzywilejowani, nawet jeśli prawo w danym kraju traktuje ich jak obywateli drugiej kategorii, a inni są uprzywilejowani w krajach w których stanowią większość?


@Wiesmin:

Gdzie ja to
  • Odpowiedz
Gdzie ja to napisałem?


@Mirrak: O tu.

w taki sposób że biali są uprzywilejowani wobec czarnych i nie mieli w swojej historii niewolnictwa przez tak długo okres czasu.

Biali są uprzywilejowani, bo są biali i nie mieli niewolnictwa przez długi czas. Biorąc pod uwagę, że druga część, ta o niewolnictwie, jest idiotyczna i jest oczywistym kłamstwem, to twoja wypowiedź sprowadza się do tego, że biali są uprzywilejowani,
  • Odpowiedz
@Wiesmin:
nigdzie tam tego nie napisałem.

,,Biali są uprzywilejowani, bo są biali i nie mieli niewolnictwa przez długi czas. Biorąc pod uwagę, że druga część, ta o niewolnictwie, jest idiotyczna i jest oczywistym kłamstwem,,

nie jest kłamstwem, nie masz na to
  • Odpowiedz
To, czego lewa strona nie rozumie, to to, że mówienie o tym, że biali są uprzywilejowani jest idiotyczne, rasistowskie i kłamliwe


@Wiesmin:

takie są fakty biali w USA są uprzywilejowani.
  • Odpowiedz
nigdzie tam tego nie napisałem.


@Mirrak: O co Ci teraz chodzi?

nie jest kłamstwem, nie masz na to żadnych dowodów.

Wow... Przecież już przerabialiśmy to, że niewolnictwo białych istniało dosyć długo... Czy ty masz pamięć
  • Odpowiedz
@Mirrak: Miałem napisać kolejny długi komentarz, ale w sumie przejdę na twój poziom.

O to że nigdy tego nie napisałem xd.

Czego?

No tak, ale to
  • Odpowiedz
No to nie pisz wcale wtedy może uda ci się za parę lat rozwinąć swój poziom na wyższy :v


@Mirrak: Jeśli to jest dla Ciebie wyższy poziom... xD
]Dobra, serio koniec. Zagadka uprzywilejowania białych jest dla mnie nadal zagadką, a ty nie masz odpowiedzi.
  • Odpowiedz